Yükleniyor...
xxx

ÇANAKKALE

Jülide İSKENDEROĞLU

1974 yılında Balıkesir’ de doğdu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknikerliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

1997 yılında Çanakkale’de evlenerek iş hayatına atılan Jülide İskenderoğlu kafe işletmecisi olarak uzun yıllar iş hayatının içerisinde bulundu.

Siyasî hayatına “Adalet ve Kalkınma Partisi’nde başladı.

İlk olarak 2003 yılında Çanakkale İl Kadın Kolları yönetiminde görev alan Jülide İskenderoğlu, daha sonra sırasıyla 2006 yılında AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Yerel Yönetimler Başkanı, 2009 yılında AK Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 12 Eylül 2010 yılında yapılan referandumdan hemen önce AK Parti Genel Merkezi tarafından Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı olarak atanmasını takiben yapılan kongrede seçilmiş İl Kadın Kolları Başkanı olarak görevine devam etti. 2015 yılında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 25. Ve 26. Dönem Çanakkale Milletvekili Adayı oldu.

24 Haziran 2018 seçimlerinde 27. Dönem Çanakkale Milletvekili olarak seçildi.


 4 Ağustos 2018 tarihinde yapılan AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde tekrar MKYK Üyesi seçilmiş, MYK Üyesi görevine getirilerek, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini yapmıştır.

Halen milletvekilliğinin yanı sıra T.B.M.M. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma, Turizm Komisyon sözcüsü görevlerini de sürdürmektedir.

Siyasi kariyerinin yanında “Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği – Yönetim Kurulu Üyesi, Ata Sporları Vakfı – Genel Kurul Üyesi, HUBAN Kadın Kalesi – Kurucu Başkan ve Denetleme Kurulu Başkanı, Çanakkale Karadenizliler Derneği – Yönetim Kurulu Üyesi, Değişim Derneği – Denetleme Kurulu Başkanı, ÇAFAD (Çanakkale Folklör Araştırma Derneği) – Başkan Yardımcısı, KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği), ELDER (Kadın El Emeği) Derneği ve İnsanca Yaşam Derneği üyelikleriyle sivil toplum kuruluşlarında da çalışmalarına devam etmektedir.

İyi düzeyde İngilizce bilen Jülide İskenderoğlu; evli ve bir çocuk annesidir.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.