AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
18-10-2021 17:22:56

“AK Parti'nin üye sayısı CHP'nin oy oranından daha yüksektir”

Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ve Hamza Dağ, parti genel merkezinde düzenledikleri basın toplantısında gündemi değerlendirdi, soruları yanıtladı.

Kandemir, muhalefet partilerinin bir süredir savrulma yaşadığını söyleyerek, şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu'nun son açıklamalarının tesadüf olmadığını, ana muhalefet liderinin CHP'nin siyasal refleksini bir kez daha bize hatırlattığını, bizim için de sürpriz olmadığını ifade etmek isterim. Bu yeni değil. CHP, her dönem, her fırsatta vesayetin dilini kullanıyor. Böyle bir siyasi harekettir. Son dönemde söylediği her şey CHP'nin kendi özüne dönüştür."

CHP'nin toplumu nefrete davet eden bir siyaset dili inşa etmeye çalıştığını aktaran Kandemir, bunu kaygıyla izlediklerini ifade etti.

Kılıçdaroğlu'nun siyasi cinayetler işleneceğine yönelik iddialarda bulunduğunu, bürokrasiye dönük "başkaldırı" çağrısı yaptığını söyleyen Kandemir, bunun bir CHP geleneği olduğunu kaydetti.

"Yalan siyasetinin tuz buz olacağını seçimlerde göreceğiz"

Yaşananların Türkiye siyaseti açısından üzüntü verici olduğuna dikkati çeken Kandemir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"CHP son dönemde sadece vesayet dilini değil, yalan siyasetini de alışkanlık haline getirmiş bir siyasi hareket. Bu, muhalefet partileri arasında, Millet İttifakı arasında hızla yayılır hale geldi, koronavirüsten daha hızlı yayılıyor. Eskiden siyasetin bir ilkesi vardı. Bir şeyi yanlış söylüyorsunuz, yanlış bilgi edinmişseniz hiç değilse çıkıp bununla yüzleşip, yarım ağız da olsa özür dilerdi siyaset. Bugün ne Kılıçdaroğlu'nda, ne de ittifak ortaklarında böyle bir şey görüyoruz. Bu nefret dili ve yalan siyasetinin gerçek ve hakikat karşısında tuz buz olacağını seçimlerde göreceğiz."

AK Parti'nin oy oranlarının da muhalefetin diline dolandırıldığını söyleyen Kandemir, AK Parti'nin büyük bir siyasi hareket olduğunu belirtti.

Türkiye'nin her yerinde, her mahallesinde AK Parti siyasetini anlatmaya devam edeceklerini bildiren Kandemir, partilerinin yeni bir siyaset dili inşa ettiğini aktardı.

AK Parti'nin gönüllere talip olduğunu ifade eden Kandemir, partilerinin toplumun her kesiminden üyeye sahip olduğuna değindi.

Erkan Kandemir, şunları kaydetti:

"AK Parti'nin üye sayısı CHP'nin oy oranından daha yüksektir. Sadece üyelerimiz bize oy verseler CHP'den daha fazla oy alan bir siyasi hareketiz. AK Parti'nin, 2023 seçimlerine giderken bugün 11,5 milyona yaklaşan üyesi 15 milyona tamamlanmış olacak. Bir seferberlikle, üyelerimizle birlikte 2023 seçimlerine AK Parti damgasını vurmuş olacak. Biz milletimizin hissiyatını takip eden ve buna ortak olan bir siyasi hareketiz. Milletimizin sıkıntılarını Genel Başkanımıza aktarmak teşkilatların vazifesi. Gerek teşkilatlarımız, gerek genel merkezden sahaya gönderdiğimiz, vatandaşlarımızın arasında dolaşan tebdili kıyafet ekiplerimiz üzerinden ciddi bir çalışma yürütüyor, raporluyor ve genel başkanımıza arz ediyoruz. Milletimizin sıkıntılarının farkındayız."

Soru üzerine Kandemir, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın ilerleyen günlerde çeşitli illere ziyaretler gerçekleştireceğini söyledi.

Erdoğan'ın diğer siyasi parti liderlerinden farklı olduğunu ifade eden Kandemir, "Bizde tiyatro olmaz. Şimdi İYİ Parti'de görüyoruz, Sayın Akşener bir yere gidiyor ya da Meclis kürsüsüne birini davet ediyor. Bir bakıyorsunuz bir tiyatronun parçası. Bizde öyle tiyatrolar olmaz." diye konuştu.