Yükleniyor...

ÇEVRE, ŞEHİR VE KÜLTÜR

Oğuzhan SERİNKAYA

Başkan Yardımcısı

1976 yılında Samsun’da doğmuştur.    
                            
İlk, orta ve lise tahsilini Samsun’da tamamlamış, 1997 yılında Karaelmas Üniversitesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun olmuştur.

Askerlik görevini 1999 yılında asteğmen olarak tamamlamıştır. Askerlik sonrası 2004 yılına kadar kurumsal şirketlerde il ve bölge yöneticisi olarak görev yapmıştır.

2004 yılında Turizm ve Medya sektörlerinde kurduğu şirketleri ile Samsun’da iş hayatına atılmıştır. 2008 yılında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olmuştur. 2012-2018 ve 2023 yıllarında  gerçekleştirilen seçimlerle Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur ve halen görevine devam etmektedir. İşadamı derneklerinde Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 2011 yılında Samsun Tanıtım ve Turizm Derneği’ni kurmuştur. Halen Dernek Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Yatırım Ortamı İyileştirme Kurulu’nda Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Türk Arap Yatırımcı İş adamları Derneği (TAYİAD) Kurucu Başkanlık görevine devam etmektedir.

2012 yılında AK Parti’de aktif siyasete başlamıştır. 2015 yılı Samsun AK Parti 5. Olağan Kongresi ile İl Yönetim Kurulu’na seçilmiştir. Sırası ile AR-GE Birim Başkanlığı, İl Sekreterliği, Çevre, Şehir ve Kültür  Birim Başkanlığı, Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı görevleri ile İl Başkan Yardımcısı olarak Yürütme Kurulunda yer almıştır. 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Samsun Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini yürütmüştür.

AK PARTİ Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Serinkaya, evli ve iki çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.