Yükleniyor...

ÇEVRE, ŞEHİR VE KÜLTÜR

Emel GÖZÜKARA DURMAZ

Başkan Yardımcısı

1975 yılında Bursa’nın Yıldırım ilçesinde doğmuştur. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunudur. 2001 yılında aynı fakültede Çevre Teknolojisi Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek Lisans Tez Konusu; Bursa Ovası Yeraltısuyu Kirliliğidir. 2000 yılında Burçed Mühendislik Hiz. Ltd. Şti. ‘ni kurarak Bursa merkez olmak üzere ülkemizin her ilinde ÇED Raporlarının hazırlanması, Çevre Yönetim Hizmeti Danışmanlığı, Atık Bertaraf ve Geri Kazanım Tesislerinin yer seçimi ve projelendirilmesi, Sıfır Atık Yönetimi, Yatırım Danışmanlığı, Organize Sanayi Bölgeleri ve Endüstri Bölgelerinin kurulması, Büyük Ölçekli Sanayi Yatırımlarında Yerseçimi konularında danışmanlık hizmeti vermiştir. 

Siyasi hayatına 2006 yılında AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi olarak başlamıştır. Farklı dönemlerde Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı, ARGE ve Eğitim Birim Başkanlığı, Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimlerinde ve 2019 Yerel Seçimlerinde SKM’de görev almıştır. Aralık 2019’da AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı olarak Bursa İl Kadın Kolları Başkanı olarak atanmıştır. Şubat 2021’de yapılan Bursa İl Kadın Kolları Kongresi ile İl Kadın Kolları Başkanı seçilmiş ve görevine 14 Mayıs 2023 tarihine kadar devam etmiştir. 14 Mayıs 2023 tarihindeki Milletvekili Genel Seçimleri’nde Bursa Milletvekili seçilmiştir.

AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi ile başlayan dönemde Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır.

Evli ve bir kız çocuk annesidir.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.