Yükleniyor...

GENEL SEKRETER

İsmail KAYA

Genel Sekreter Yardımcısı

- İlk orta ve lise öğrenimini Osmaniye Çukurova Lisesinde tamamladı.(2000)
- İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde lisans öğrenimi(2004),
- Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı, Yönetim ve Organizasyon alanında ’Bilim Uzmanı’ unvanını alarak Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. (2006) 
- Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında Doktora eğitimine devam etmektedir. (2022) 
ASKERLİK 2006 yılında 309. dönem yedek Subay olarak katıldığı, İzmir Foça Jandarma Komando Okulunu derece ile bitirmiş olup, Kütahya Hava Er Eğitim Tugayına bağlı Merkez Komutanlığında İnzibat Subayı olarak vatani görevini tamamlamıştı.

İş Adamı olan KAYA, üniversite hayatından sonra 2006 yılında Çukurova Bölgesinin ilk ve tek Uluslararası Standartlara uygun Kapalı Tabanca Atış Poligonunu kurarak iş hayatına başladı.

20 Nisan 2009’da Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi ve 6 yıl süre bu görevi ifa etti. 30 Mart 2014 de Osmaniye Merkez İlçe 1. sıradan İl Genel Meclis üyesi seçildi. İl genel meclisinde, Grup Başkan Vekilliği, İmar Komisyonu Başkanlığı ve Plan Bütçe Komisyonu Başkanlığı görevleri ile Meclis Başkan Vekilliği görevlerini üstlendi. Çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. 27. dönem Osmaniye Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde, İsviçre Dostluk Grubu Başkan Vekili, Fildişi Sahili, Gana, Ukrayna ve Tayland Dostluk Grubu üyesi olarak ve Milli Savunma Komisyonu Sözcüsü olarak görev yaptı.

İngilizce bilen Kaya, evli ve 2 çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.