Yükleniyor...

GENEL SEKRETER

Harun ÇELİK

Genel Sekreter Yardımcısı

1987 Van Erciş doğumlu Harun Çelik, Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunudur. 2010-2015 yılları arasında mühendislik alanında bir çok projenin sorumluluğunu üstlendi.

Pamukkale Üniversitesi İnşaat Fakültesi Temsilciliği, Pamukkale Üniversitesi Genç İMO Başkanlığı ve TMMOB Genç İMO Konsey Üyeliği görevini yürüttü. 2013-2014 döneminde TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Erciş Temsil- ciliği Başkanlığına seçilen Çelik, 2015 yılında sektör değiştirerek uluslararası bir firmanın CEO görevini üstlendi.

Van’daki aktif sivil toplum çalışmaları sayesinde çocukluk yıllarından bu yana sivil toplum kültürüyle iç içe olan Çelik, sivil toplum ve sosyal-politik çalışmalarını İstanbul’da geliştirerek devam etti.

İstanbul’da, ticari faaliyetlerin yanı sıra sivil toplum faaliyetlerinde de aktif rol oynadı. Türkiye İhracatçılar Birliği Mec- lisi (TİM), İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birliğiyle (İTKİB) çalışmalarda bulundu. İstanbul Uluslararası Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAR) bünyesinde Türkiye genelinde düzenlenen “Medeniyet Bilinci Seminer- leri” dizisi genel koordinasyonunda görev aldı.

Türkiye siyasi tarihi alanında yapılan pek çok organizasyon ve projede görev alan Çelik, “Cumhurbaşkanlığı Siste- mi” için yapılan referandumda Türkiye Hukuk Platformu’nun Türkiye genelinde yürüttüğü proje koordinasyonunda, T.C. İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Hukuk Platformu iş birliğiyle İstanbul Üniversitesinde Eylül 2021’de gerçekleştirilen “Darbelerle Mücadele Sempozyumu”, Ankara Ulucanlar Kültür ve Sanat Merkezinde Şubat 2022’de düzenlenen “Tekrar ve Fark: 28 Şubat Sempozyumu” ile T.C. Adalet Bakanlığı ve T.C. Dışişleri Bakanlığı koordinasyonu, T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı destekleriyle Karadağ’da Kasım 2022’de yapılan 3. Avrasya Hukuk Kurulta- yı’nın koordinasyonunu üstlendi.

Yine Türkiye yakın dönem siyasi tarihine ışık tutan ve belge niteliğinde olan, Bir Devlet Adamı Fatin Rüştü Zorlu, Tekrar ve Fark, Darbelerle Mücadele Yöntemleri 6, 5. Darbe ile Mücadele Kitabı, Demokratik Hukuk Devletini Yeni- den Düşünmek Kitabı, 3. Uluslararası Darbe ile Mücadele ve 15 Temmuz Kitabı eserlerinin hazırlanması ve yayına alınması süreçlerinde farklı seviyelerde katkılar sundu. Ocak 2023’de Mustafa Armağan tarafından hazırlanan “Son Demokratlar” kitabının yayın koordinatörlüğünü üstlendi.

Siyasi hayatına AK Parti Sarıyer İlçe Mahalle Başkanlığı, Sarıyer İlçesi Seçim Koordinatörlüğü görevleriyle başla- yan Çelik, siyasi çalışmalarını İstanbul, Ankara, Denizli ve Van bölgelerinde sürdürmektedir.

2023 Türkiye genel seçimlerinde, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Adayları arasında Ak Parti İstanbul Milletvekili Adayı olarak yer aldı.

Uluslararası alanda taşımacılık sektöründe faaliyetlerini aktif olarak yürüten Çelik; aynı zamanda hava, kara ve deniz taşımacılığı sektöründe 20 yıllık birikime sahip, Türkiye’nin en büyük lojistik firmalarından birinin ortağı, evli ve iki çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.