Yükleniyor...

GENEL SEKRETER

Betül ALTINSOY

Genel Sekreter Yardımcısı

1984 Ankara doğumlu olan Betül ALTINSOY, lise eğitimini Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Üniversite sınav sisteminde 28 şubat döneminin eşitsiz ve ayrımcı uygulaması olan kat sayı sistemine rağmen ÖSS Türkiye 20.’cisi olarak Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Akabinde yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında yaptı.

Eğitim yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler üstlenen Betül ALTINSOY; hak ihlalleri, mültecilik ve kadın hakları başta olmak üzere insan hakları alanında çeşitli çalışmalar yürütmüştür. Kadın ve Demokrasi Derneği(KADEM) ve Kadın ve Demokrasi Vakfı, Hukukçular Derneği, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği gibi bir çok dernek ve vakıfta kurucu üye, yönetim kurulu üyesi, denetleme kurulu üyesi, istişare kurulu üyesi gibi görevler almıştır. Sivil toplum kuruluşlarında; insan hakları ihlallerinin giderilmesinde sorun alanlarının tespiti, vakıa inceleme raporları, saha gözlem ve tespit raporlarının yazılması gibi hukuki çalışmalarının yanı sıra çok sayıda çalıştay ve bilimsel toplantı organizesi, mağdurlara bilgilendirme ve rehberlik, eğitim materyalleri geliştirme faaliyetlerinde bulunmuştur.

Akparti 6. Olağan Büyük Kongrede Merkez Disiplin Kurul üyeliğine seçilmiş, 2018 - 2021 yıllarında AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyeliği görevini sürdürmüştür. Akparti 7. Olağan Büyük Kongrede tekrar Merkez Disiplin Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

Meslek yaşamına kurucusu olduğu Altınsoy Hukuk Bürosu’nda yönetici avukat olarak devam etmektedir.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.