Yükleniyor...

SOSYAL POLİTİKALAR

Levent Ali YILDIZ

Başkan Yardımcısı

Aslen Artvinli olmakla birlikte İstanbul Fatih’te yetişmiş, Fatih Camii medreselerinde Hafızlık yapmıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümünden lisans, Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü ‘Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim’ dalında Yüksek Lisans derecesi almıştır.. İkinci Yüksek Lisans derecesini ‘Global Economics And International Business Management’ ( Küresel Ekonomi ve Uluslararası Yöneticilik) alanında, ABD New York Devlet Üniversitesinde elde etmiştir. Doktora aşamasında akademik sürece ara veren YILDIZ yine kendi kurmuş olduğu şirketlerinde İnşaat ve organik gıda sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Öğrencilik döneminde aktif olarak sivil toplum ve siyasette yer almış MGV üniversite temsilciliği ve Fazilet Partisi Beşiktaş ilçe başkan yardımcılığı, İstanbul İl Gençlik kolları başkan yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 2000’li yılların başında ABD’ye yerleşen YILDIZ yine ABD’de Yerli ve Milli bütün sivil kurumların ( Müsiad, Cihannüma, Turken, Maarif, UİD başta olmak üzere) kurucusu, yöneticisi ya da gönüllüsü olarak hizmet etmiştir. 2014 yılından bu yana düzenlenen tüm seçimlerde AK Parti ABD SKM Başkanlığı görevini yürütmüş ve partiyi ABD nezdinde teşkilatlandırarak seçimlere hazırlamıştır. Levent Ali YILDIZ Türk Amerikan ilişkilerinin önündeki engellerin kaldırılması, iki ülke ve halklar arasındaki kültürel, ticari, sosyal ve siyasi ilişkilerin geliştirilmesi için çalışmalarını gönüllülük esasına göre sürdürmekte olup, ABD’nin doğu yakasındaki eyaletlere başta Washington DC ve New York olmak üzere sıklıkla seyahat etmekle birlikte Ailevi nedenlerden ötürü 25 yılın birikim ve tecrübesi ile Haziran 2023 itibari ile Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır.

7 EKİM 2023 tarihindeki kongre sonrası Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ve AK Parti Genel Başkan yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya’nın görevlendirmesi ile AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.