Yükleniyor...

YEREL YÖNETİMLER

Ali İNCİ

Başkan Yardımcısı

6 Ekim 1959’da Hendek’te doğdu. Baba adı Hüseyin, anne adı Hanife’dir.

1980’de Adapazarı İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Spor Akademisi’ni 1984’de bitirdi.

Mardin, Diyarbakır ve Hendek’te Beden Eğitimi Öğretmenliği yaptı. Öğretmenlik döneminde Güreş ve Milli Takım Antrenörlüğü yaptı. Antrenörlüğü yaptığı süre içerisinde Dünya Şampiyonluğunu elde etmiş güreşçiler yetiştirdi. Birçok Spor dalında Antrenörlük ve Hakemlik yaptı. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (Anatomi, Fizyoloji, Travmatoloji, İlk Yardım) 3 yıl Eğitimini alarak Sertifikayı almaya hak kazandı. Bahçeşehir Üniversitesinin İstanbul ve ABD’de tertiplediği programları bitirerek “Siyaset ve Liderlik” diplomasını aldı.

İş Adamı; İnci Şirketler Grubunu kurucusu. 1991 – 1999 tarihleri arasında üç dönem aralıksız Refah Partisi İlçe Başkanlığı yaptı. 1994 Yılında Hendek Belediye Başkan adayı oldu. 1999 – 2015 tarihleri arasında dört dönem aralıksız Hendek Belediye Başkanlığı yaptı. Belediye Başkanlığı döneminde birçok ödüller aldı. Engelliler için yaptığı çalışma ile Türkiye’de birincilik ödülü aldı. Roman vatandaşlarımızın bulundukları mahallelerde kentsel dönüşüm gerçekleştirdi. Dar gelirli vatandaşlarımıza 1400 konut yaparak ev sahibi olmalarını sağladı. Hendek’ de bulunun 2. OSB kurulmasını ve gelişmesini sağlayarak ilçede işsizlik problemini çözdü. Hendek Güreş İhtisas Kulübü Kurucusu ve Onursal Başkanı, MÜSİAD Üyesi, Bayraktepe Derneği Kurucu ve Onursal Başkanı, 2003 – 2016 tarihlerinde Türk Dünyası Belediyeler Birliği Kurucu ve Başkan Yardımcılığı yaptı. Özbekistan, Kazakistan Orta Asya’da kurucusu olduğum bütün devletlerle aktif çalışmalar yaptı. Rasimpaşa Camii Derneği Başkanı, Yenidünya Vakfı Sakarya Şube Başkanı, 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı. 2020 yılından itibaren AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Sorumlu Başkan Yardımcısı. TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi, TBMM Ruanda Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı. 25. Dönem AK Parti Sakarya Milletvekili 28. Dönem AK Parti Sakarya Milletvekilidir.

Evli ve 5 çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.