Yükleniyor...

BALIKESİR

Hüseyin İNAN

İl Başkan Yrd/İl Yürütme Kurulu Üyesi

1987 yılında Balıkesir’de doğan İnan, şehrinin ve ülkesinin kalkınması için hem siyasi hem de teknolojik alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Askerlik hizmetini kısa dönem olarak Erzincan Hava Savunma Taburunda tamamlayan İnan, askerlik döneminde disiplin, sorumluluk ve vatanseverlik gibi değerleri içselleştirmiştir. Gençlik yıllarından itibaren toplum hizmetine olan tutkusunu ve enerjisini ortaya koyarak yazılım ve teknoloji alanlarında da aktif bir şekilde çalışmaktadır.

Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu olan İnan, eğitim alanındaki bilgi ve deneyimini teknolojiyi kullanarak toplumun hizmetine sunmaktadır. Birçok start-up projesi geliştirerek yazılım ve teknoloji alanındaki yeteneklerini sergileyen, bu alanda da şehrinin ve ülkesinin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Aynı zamanda bir yazılım şirketinin kurucu ortağı olan İnan, iş dünyasında da aktif bir rol oynamaktadır.

Balıkesir İl İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde içerik akreditasyonu ile yetişkinlere ve çocuklara özel, Deprem Eğitim Simülasyon Projesi hazırlayarak toplumun güvenliği ve bilinçlenmesi adına önemli bir hizmete imza atmıştır. AR-GE faaliyetlerinde ortaya çıkan ürün ve hizmetlerle, Girişimcilik Zirveleri, International Hackathon etkinlikleri, İşkur, Milli Eğitim Bakanlığı gibi birçok organizasyon ve kurumdan ödül alarak, yaptığı işte kuşkusuz en onure edici geri bildirimleri almıştır.

AK Parti İl Gençlik Kollarında Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2024 yılından itibaren Balıkesir AK Parti İl Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini yürütmektedir.  Evli ve 1 çocuk babasıdır."

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.