Yükleniyor...
xxx

KURUCU ÜYELER

İsmail SAFİ

Kurucu ��ye

1968 yılında Rize’de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi SBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Milli Güvenlik Akademisinden mezun oldu.

TOBB Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi ve İstinye Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler dersleri verdi.

Avrasya ve Türk Dünyası çalışmalarından dolayı Azerbaycan Uluslararası Bilimler Akademisi tarafından "Fahri Profesör"lük unvanına layık görüldü. Gagauzya, Moldova ve Rusya “Devlet Nişanı" ile taltif edildi.

Uluslararası Karadeniz-Hazar İşbirliği Vakfı (BSCSIF) başkanlığı görevinde bulundu. Halen Avrasya Sivil Toplum İşbirliği Derneği Başkanı ve Uluslararası Barış ve Kalkınma Vakfı (IFSPD) başkan yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyesi, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı, Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı, Merkez Disiplin Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 24.Dönem İstanbul Milletvekili seçildi.

TBMM Dışişleri Komisyonu üyeliği, NATOPA üyeliği ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Başkanlığına seçildi. TBMM Rusya dostluk grubu üyeliği ve Hollanda, İtalya, Kazakistan Dostluk Grubu başkan yardımcılıklarına seçildi.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.