Yükleniyor...

BOLU

Ali ERCOŞKUN

19.06.1971 Karabük doğumlu, Bolu Merkez Yukarısoku köyü nüfusuna kayıtlıyım. İlk, orta ve lise tahsilimi Bolu’da tamamladım. Üniversite tahsilimi Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü ve akabinde Anadolu Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde tamamladım. 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi Milli Gençlik Vakfı kurucuları arasında yer aldım.

1992 yılında Refah Partisi Bolu İl Yönetim Kurulu üyesi oldum. Refah Partisi kapanıncaya kadar Halkla İlişkilerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. 2001 yılında AK Parti Bolu Teşkilatının kurucuları arasında yer aldım. 2002-2003 yılları arasında Merkez İlçe Başkanlığı, 2009-2011 yılları arasında Bolu İl Başkanlığı görevinde bulundum.

Haziran 2011, Haziran 2015 ve Kasım 2015 seçimlerinde Bolu 1.sıra Milletvekili adayı olarak gösterildim ve seçildim.

 
TBMM’de 24. Dönemde AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, Sanayi Ticaret Enerji Tabi Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Sözcülüğü, Dışişleri Komisyonu Üyeliği görevleri ile Bilişim ve İnternet Meclis Araştırma Komisyonu Üyeliği ve Yasadışı Dinlemeleri araştırma komisyonu üyeliği yaptım. TBMM 26. Dönem çalışmalarında ise Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Komisyon Başkanlığı ile Sanayi Ticaret Enerji Tabi Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeliği görevlerini yaptım.

Ayrıca Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi olarak Mart 2012’de yapılan Asamble Genel Kurulunda Ekonomik Komite Başkanı ve Başkanlık Divanı Üyesi seçildim. Mayıs 2015’e kadar bu göreve devam ettim. Bu tarihte Fas Tanca’da yapılan Genel Kurulda Başkanlık Divanına seçildim. Mayıs 2015 – Mayıs 2018 tarihleri arasında 28 AB üyesi ülke ile 14 Akdeniz ülkesi olmak üzere toplam 42 ülkeden 280 parlamenter üyesi olan bu Uluslararası Asamblede Dönem Başkanlığı görevini gerçekleştirdim.

İlim Yayma Cemiyeti üyeliği ve 2.Başkanlığı, Mimar Sinan Vakfı Bolu Şubesi kuruculuğu ve başkanlığı, İHH Bolu faaliyetleri koordinatörlüğü görevlerinde bulundum.

Ayrıca Boğaziçi Üniversiteliler Derneği (BURA) kurucu üyesiyim.

Evli ve 2 çocuk babasıyım.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.