Yükleniyor...

BURSA

Önder MATLI

28 Mayıs 1972 yılında Bursa’nın Karacabey ilçesinde doğdu. Bursa Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamladı. Kariyerine, o dönemde faaliyette olan Matlı çeltik fabrikasında başlayan Önder Matlı, 2008 yılından beri Matlı Yem San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Genel Müdürlüğü görevlerine devam etmektedir.

Önder Matlı; 2010 yılında gıda sektörüne gırış yapan Matlı Şirketler Grubu’nun Karacabey’deki Surdan Yumurta üretim Tesisleri ve 2023 yılında gruba katılan Keskinoğlu Tavukçuluk işletmelerinin Genel Müdürlüğü görevlerini halihazırda yürütmektedir.

Önder Matlı, Matlı Şirketler Grubu’nun faaliyet gösterdiği; sanayi, akaryakıt, enerji, lojistik ve depolama sektörlerindeki şirketlerin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Genel Müdürlüğü görevlerini eş zamanlı olarak yürütmektedir.

Birçok sivil toplum kuruluşunun yönetiminde görev alan ve üyelikleri olan Önder Matlı, 2004- 2009 yılları arasında Türkiye-Danimarka Dostluk Grubu Başkanlığı ve Karacabey Belediye Meclisi üyeliği görevlerini de yürüttü.

Önder Matlı, 24. - 25.dönemde Bursa Milletvekili olarak seçildi ve parlamentoda Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyeliği, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği ve KİT Komisyonu Üyeliği yaptı. Önder Matlı, halen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olup, aynı zamanda TÜRKIYEM-BIR (Türkiye Yem Sanayicileri Birliği) Yönetim Kurulu Üyeliği ve YÜSAD (Yumurta Üreticileri Ürünleri Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

Önder Matlı, Ekim 2023’ten beri Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesidir. İyi düzeyde İngilizce bilen Önder Matlı, evli ve 4 çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.