Yükleniyor...

GAZİANTEP

Abdulhamit GÜL

12 Mart 1977’de Gaziantep Nizip’te doğdu. Baba adı Cemil, anne adı Saliha’dır.
İlk ve ortaöğrenimini Nizip Cumhuriyet İlkokulu’nda ve Nizip İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Ankara’da serbest avukatlık yaptı. 
Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve siyasi parti teşkilatlarında aktif olarak yer aldı.
Milli Gençlik Vakfı Üniversitelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Refah ve Fazilet Partilerinde Ankara İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Saadet Partisi’nde Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı, Genel İdare Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. HAS Parti’de Genel İdare Kurulu Üyeliği ve Ankara İl Başkanlığı yaptı. 
2012 yılında AK PARTİ 4. Olağan Kongresi’nde MKYK Üyesi seçildi. Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. AK PARTİ 5. Olağan Büyük Kongresi’nde yeniden MKYK Üyeliğine seçildi ve Genel Sekreter olarak görev yaptı. 25. 26. ve 27. dönem milletvekili seçimlerinde Gaziantep milletvekili olarak seçildi. 19 Temmuz 2017 - 28 Ocak 2022 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı görevinde bulundu.
Ulusal dergi ve gazetelerde politika, kültür ve edebiyata ilişkin çok sayıda çalışması yayımlanan Sayın Gül, evli ve 3 çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.