Yükleniyor...

KOCAELİ

Radiye SEZER KATIRCIOĞLU

27 Eylül 1965’te Malatya’da doğdu. Trabzonlu eğitimci bir annenin ve Kastamonulu din bilgisi öğretmeni bir babanın kızı olup aslen Karadenizlidir.

1967 yılında Kocaeli ’ye gelmiş olup, ilk ve orta eğitim hayatını Kocaeli’nde tamamladı. Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlayarak Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yüksek Lisans programından derece ile mezun olmuştur. Tez konusu; “AK Parti Yönetiminde Kadın Siyasetçiler” dir. Aynı zamanda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Yüksek Lisans öğrencisidir. Tez konusu; “PKK’nın Terör Amaçlı Kullandığı Çocuklar” olup yazım aşmasındadır.

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi’nde (KAGEM) Sosyal ve Kültürel Projeler Birim Yöneticiliği görevinde bulunmuştur. (2012-2015) Yayımlanmış makale ve uygulanmış projeleri vardır.
 “Kamp Dışında Yaşayan Suriyeli Çocuk ve Ailelerinin Eğitimi”
 “Suriyeli Yetim Kız Çocukların Eğitimi”
 “Suça Sürüklenmiş Çocukların Ebru Sanatı ile Rehabilitasyonu”.    
 “Koruyucu Aile Çalıştayı”
 “Koruyucu Aile Uygulamasının Yaygınlaştırılmasına Yönelik Paneller”
 “Ben Başardım Sıra Sende” yerelde başarılı kadın hikâyeleri,
 “İşitme Engellilerin Dini Eğitimi”
 “Aile Eğitimi AEP; Eğitici Eğitimi”
 ”Din Görevlileri ve Ailelerine Yönelik AEP Eğitimi” gibi birçok proje ve çalışmalarda bulunmuştur.

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı olarak görevini ifa etmiştir. (2003-2005) AK Parti 1. ve 2. Olağan Genel Merkez Kadın Kolları Kongresinde MKYK Üyesi olarak görev alıp Sivil Toplum Kuruluşları ve Aileden Sorumlu Komisyon Başkanlığı görevini ifa etmiştir. (2005-2011) AK Parti 3. Olağan Genel Merkez Kadın Kolları Kongresi ile MYK olarak Halkla İlişkiler Başkanlığı görevini ifa etmiştir. (2011-2015) 25. 26. 27. ve 28. Dönem AK Parti Kocaeli Milletvekili olarak seçilmiştir. 26. Dönem TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanlığı görevini ifa etmiştir. 2016 yılında AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi ile MKYK Üyesi olarak görev almıştır. 27.Dönem TBMM Dış ilişkiler Komisyonu üyeliğinde bulunmuştur. Halen TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyon üyesi olup, Çocuk Hakları Alt Komisyon Başkanlığı görevini yürütmektedir. 27.Dönem TBMM, Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozuklukların Yaygınlığı ve Sorunlarının Tespitine Yönelik Araştırma Komisyonu Başkan Vekili olarak görev aldı.

Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin Himayesinde olan “ATA TOHUM “ve “SIFIR ATIK” projelerini Kocaeli’nde hayata geçirerek “TOPRAKTAN TOPRAĞA” ve “BİYOBOZUNUR” Atık Yönetimi Projelerini de; Derince, Körfez ve Gebze ilçelerinde uygulamaya devam etmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkili ebru sanatçısı olup uzun yıllar usta öğretici olarak çalışmıştır. 

İyi derecede İngilizce bilen KATIRCIOĞLU, Evli ve iki çocuk annesidir.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.