Yükleniyor...

KAHRAMANMARAŞ

Ahmet ÖZDEMİR

1977 yılında Kahramanmaraş ilinde doğdu. İlkokulu Namık Kemal İlkokulunda, ortaokulu İmam Hatip Ortaokulunda, lise öğrenimini İse Atatürk Lisesinde tamamladı. 1996 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 2001 yılında mezun oldu. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde Tarih Bölümü Tezli Yüksek Lisans eğitimi devam etmektedir.

Askerlik hizmetini yedek subay olarak İzmir ve Ankara illerinde tamamladı. On beş yıldır Kahramanmaraş ilinde Avukatlık yapmasının yanında; 2016 yılından itibaren Uzman Arabulucu ve 2018 yılından itibaren de Uzlaştırmacı olarak görev yapmaktadır. Dört yıl Kahramanmaraş Barosu yönetim kurulu üyeliği ve Baro saymanlığı görevlerinde bulundu. Beş yıl süreyle Kahramanmaraş Barosunda Adli Yardım Komisyonu Başkanlığı yaptı.

2006 yılından 2013 yılına kadar AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği vebu sürezarfında İl Başkan Yardımcısı olarak Sosyal İşler Başkanlığı, Tanıtım ve Medya Başkanlığı veiki dönem Seçim İşleri Başkanlığı görevlerinde bulundu. İl Başkan Yardımcılığı görevini ifa ederken 17 Ağustos 2013 tarihinde yeni kurulan metrop ol ilçelerden Onikişubat ilçesine Kurucu İlçe Başkanı olarak AK Parti Genel Merkezi tarafından atandı. Daha sonra 13 Aralık 2014 tarihinde yapılan ilçe kongresi ile yeniden ilçe başkanlığı görevine seçildi.

24 Aralık 2015 tarihinde, ise AK Parti Genel Merkezi tarafından Kahramanmaraş İl Başkanlığı görevine atandı. 24 Şubat 2018 tarihine kadar bu görevi ifa etti. Daha önce 1994 ve 2002 yılları arasında Refah, Fazilet ve Saadet Partilerinin gençlik teşkilatında ve ana kademesinde yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde 27. Dönem AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili olarak seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Üyesi ve AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 08.11.2023 tarihinde AK Parti Genel Merkez, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak atandı.

İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilen Özdemir, evli ve iki çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.