Yükleniyor...

KONYA

Orhan ERDEM

 07.10.1963 yılında Konya ili Akşehir ilçesinde doğdu. Babasının adı Nuri, Annesinin adı Zarife’dir.  İlk, orta ve lise öğrenimimi Akşehir’de tamamladı. Lisans Eğitimimi Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde (Muğla 1982-86), Yüksek Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde (2020) tamamladı.

 1986-2002 yılları arasında Turizm-Otomotiv ve tarımsal üretim kollarında hizmet veren aile şirketinde ortak ve yönetici olarak görev yaptı.

 2001 Yılında AK Parti Kurucu İlçe Başkanlığı görevini üstlendi, 2002 Kasım ayında yapılan 22. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde seçilerek; AK Parti Konya Milletvekilliği yaptı. 22. Dönem Milletvekilliği sürecinde; İnsan Hakları Komisyon Üyeliği, Ak Parti Grup Yönetim Kurulu üyeliği, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 
     
 2007 Temmuz ayında yapılan 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde seçilerek; AK Parti Konya Milletvekilliği yaptı. 23. Dönem Milletvekilliğinde; TBMM I. ve II. Dönem Başkanlık Divanında İdare Amirliği, Ak Parti Genel Merkezi Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı, Özürlüler Koordinasyon Başkanlığı görevlerini yürüttü. Ak Parti (MKYK) Merkez Karar Yürütme Kurulunda bulundu. 

 Ekim 2011tarihinden başlayarak 61,62,63,64 ve 65. Hükümet dönemlerinde Nisan 2018 tarihine kadar Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak görev yaptı.

 2018 Haziran ayında yapılan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde seçilerek; AK Parti Konya Milletvekilliği yaptı.27. Dönem Konya Milletvekilliği döneminde; Türkiye-KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Sözcülüğü görevlerinde bulundu.

 Güneydoğu Avrupa İş Birliği Süreci Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesidir. 

 Sivil toplum kuruluşlarında halen yürüttüğü görevler arasında ise; TÜRMOB, KONEV ve YEBAV Mütevelli Heyeti üyeliği ve yöneticiliği görevleri bulunmaktadır. TPB Türkiye Parlamenterler Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve başkan yardımcısıdır. 
 
 Orhan ERDEM Evli ve 3 çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.