Osman AKGÜL

MKYK Asil Üye

1994 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Konyalı olup Gedikpaşa’da kendi aile şirketinde çanta imalatı ve ihracatı yapmaktadır.

2017 yılında Üsküdar Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Akgül, yine aynı üniversitede Yandal olarak Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi.

Siyasi hayatına 2011 yılında İstanbul Gençlik Kollarında Üsküdar Üniversitesi teşkilatını kurarak başladı. 4 yıl üniversite başkanlığı yaptıktan sonra İstanbul Gençlik Kolları Üniversiteler Komisyonunda Komisyon Üyeliği, 2. Bölge Teşkilat Başkanlığı ve Birim Başkan Yardımcılığı gibi çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 11 Mayıs 2018’de yapılan 5. Olağan Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresinde Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

15 Mart 2021 tarihinde düzenlenen 6. Olağan Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi’nde ikinci kez Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi.

Halen Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde Yüksek Lisans Programına devam edip tez aşamasındadır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...