Yükleniyor...

Genel Başkan Yardımcımız Dağ, partimizin 22. Kuruluş Yıldönümü Programı'nda konuştu

 

Tanıtım ve Medya Başkanımız Dağ, ATO Congresium'da düzenlenen AK Parti 22. Kuruluş Yıldönümü Programı'nda açılış konuşması yaptı.

Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ, "Elbette her dönemde, AK Parti'ye bir ömür biçmeye çalışanlar olmuştur. Ancak herkes bilmeli ki AK Parti henüz 22 yaşındadır, doğrular için hep iş başındadır." dedi.

2001'de kurulan Partimizin o dönemde karamsarlığa sürüklenmekte olan millet için umut ışığı olduğunu söyleyen Dağ, 22 yılda Cumhurbaşkanımız Erdoğan öncülüğünde birçok önemli işe imza atıldığını belirtti.

Partimizden önce hayal bile edilemeyen binlerce hizmeti ülkeye kazandırdıklarını vurgulayan Dağ, "Türkiye'nin kaderini değiştiren işler yaparken, vesayet odaklarının, darbe sevdalılarının ve Türkiye düşmanlarının saldırılarına karşı hep birlikte göğüs gerdik. Bu mücadeleyle birlikte bir zihniyet değişimini de gerçekleştirdik. Türkiye'de dokunmadık insan, derdine derman olmadık kesim bırakmadık." diye konuştu.

"AK Parti, milletimizin müştereklerinden oluşmuş mahşeri vicdanın sesidir"

Dağ, Partimizin Türkiye insanının aklı ve vicdanından doğduğunu ifade ederek, "Geçen 22 yılda gördük ki AK Parti, milletimizin müştereklerinden oluşmuş mahşeri vicdanın sesidir. AK Parti, bu ülkede değerlerine sahip çıkmak istediği için zulme uğrayanların yuvasıdır. AK Parti, sessiz yığınların sesi, kimsesizlerin kimsesidir. AK Parti, gönül coğrafyamızın umudu, müesses nizama karşı güçlü bir itirazın sesidir." değerlendirmesinde bulundu.

Dün kararlılıkla başlatılan "Anadolu ihtilali"nin bugün büyüyerek "Türkiye Yüzyılı" vizyonuna ulaştığını belirten Dağ, "Burada bulunan ve bulunmayan her bir yol arkadaşımız bu kutlu mücadelenin bir neferi olmuştur. Canı gönülden inanıyoruz ki Türkiye Yüzyılı da yine aynı neferlerin mücadelesiyle, azmiyle inşa olacaktır." dedi.

Partimizin yeni yaşını kutlamanın sevincini yaşadıklarını dile getiren Dağ, şunları kaydetti:

"Elbette her dönemde, AK Parti'ye bir ömür biçmeye çalışanlar olmuştur. Ancak herkes bilmeli ki AK Parti henüz 22 yaşındadır, doğrular için hep iş başındadır. Şunu iyi bilsinler ki AK Parti, bu ülkede umutları yeşertmeye, millete hizmet etmeye ve birilerinin uykularını kaçırmaya devam edecektir. Bu anlayışla hayal kurmaya, sabretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Milletimizin bize emanet ettiği her günü bereket ve esere dönüştürmeyi sürdüreceğiz."

Dağ, Partimizin kurulduğu ilk günden itibaren birçok önemli işte öncü olduğu ve büyük emekler verdiği için Emine Erdoğan'a, yol arkadaşları adına şükranlarını sunduğunu da sözlerine ekledi.​​​​​​​

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.