Yükleniyor...

Genel Başkan Yardımcımız Efkan Ala, Beyoğlu'ndaki terör saldırısının yaşandığı alana kurulan platformu ziyaret etti

 

Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Uluslararası Asya Siyasi Partiler Konferansı (ICAPP) 11. Genel Kurulu katılımcılarıyla, Beyoğlu'ndaki terör saldırısının yaşandığı alana kurulan platformu ziyaret etti.

Taksim İstiklal Caddesi'nde 13 Kasım'da 6 kişinin yaşamını yitirmesine, 81 kişinin yaralanmasına yol açan bombalı saldırının ardından olayın yaşandığı alana ziyaretler sürüyor.

ICAPP Daimi Üyeler Komitesinde yer alan Efkan Ala, genel kurul katılımcılarıyla birlikte alana geldi.

Ala, burada yaptığı açıklamada, bugün başlayan konferansın 3 gün süreceğini, 33 ülkeden 70 siyasi partinin 200 temsilcisinin İstanbul'da bu toplantıyı gerçekleştirdiğini kaydetti.

Katılımcılarla birlikte anmayı gerçekleştirdiklerini belirten Ala, başkanlık divanı olarak teröre karşı işbirliği ve dayanışmayı göstermek için geldiklerini, terörü lanetlediklerini ifade etti.

Ala, bütün insanlığın teröre karşı işbirliği yapması gerektiğine dikkati çekerek, "İnsanlığa karşı işlenen suç insanlığın önünü kesemeyecektir. Bütün ülkelerden temsilcilerin bugün burada hayatını kaybeden vatandaşlara taziyelerini sunmak için bir araya gelmesi ve burayı ziyaret etmesi, terörün amacına hiçbir zaman ulaşamayacağının en somut göstergesidir." diye konuştu.

"İnsanları günlük faaliyetlerinden uzaklaştırmak, insanlığa verilecek zararın maksimumunu vermek üzere yola çıkmış olan bu hainlerin aslında birer zavallı olduklarını gösteren bir anlayıştır bu." diyen Ala, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz de onların bu durumlarını telin etmek için, terörü lanetlemek için burada bulunuyoruz. En derin saygılarımızı sunuyor, rahmet diliyoruz. Yaralılara acil şifa diliyoruz. Bütün temsilcilerin ortak hissiyatı; 'Türkiye'nin yanındayız, beraberiz. Asla teröre meydanı bırakmayız. İnsanlık olarak bunun karşısındayız.'"

Çin, Rusya, Güney Kore, Hindistan, Moğolistan, Endonezya, Özbekistan ve Filipinler'in de aralarında yer aldığı 33 Asya ülkesinden 70 siyasi parti ve uluslararası kuruluştan yaklaşık 200 davetli, ICAPP'ın 11. Genel Kurulu'na katılmak üzere İstanbul'da bulunuyor.

Medya temsilcileri karanfil bıraktı

Öte yandan, Kübra Par, Mehmet Akif Ersoy, Hakan Çelik ve Tacettin Kutay'ın da aralarında bulunduğu medya temsilcileri, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'la birlikte patlamanın yaşandığı alana gelerek karanfil bıraktı.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.