Yükleniyor...

Genel Başkan Yardımcımız Efkan Ala ile Bursa Büyükşehir Belediyesinin Atatürk Caddesi'ndeki tarihi binasını ziyaret eden Budaqov ve beraberindekiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'la görüştü

 

 Dış İlişkiler Başkanımız Efkan Ala, burada yaptığı konuşmada, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki dostluk ve kardeşliğin, devletler arasındaki ilişkiler literatürünü yeniden yazdıracak kadar önemli ve kaliteli olduğunu söyledi.

Uluslararası ilişkilerde iki devlet arasında böyle bir ilişkinin nadiren görüldüğünü belirten Ala, şöyle devam etti:

"Tarih incelense bile bu kadar güzeline rastlamak neredeyse mümkün değildir. O bakımdan iki devlet başkanının kendi aralarında sürdürdükleri liderler diplomasisinin dünyaya da örnek bir diplomasi teşkil ettiği kanaatindeyim. Birçok bölgesel sorunu da bu iyi ilişki, bu kardeşçe ilişki, aynı zamanda her iki ülkenin çıkarlarını önceleyen, düşünen, birbirine yardım ederek iyiliği çoğaltan ve etraflarına da düşmanlık yerine dostluk elini uzatan bu iki lider arasındaki ilişkinin, dünyadaki diplomasiye de katkıda bulunduğuna bizzat şahit olanlardanım."

Ala, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin 14 Mayıs'ta yapılacağını anımsattı.

Seçim arifesinde olduklarını dile getiren Ala, "Bu istikrarın, bu ilişkinin devam etmesi bakımından kendileri de çok önemli buldukları için bizlere destek sunmak için buradalar. Bu bakımdan zaten Azerbaycan'ın büyük lideri Sayın Aliyev'in 'İki devlet bir millet' sözüyle bayraklaştırdığı bu derin ve geleceği de çok uzun olacak ilişkilerin bir müşahhas timsalini şu anda görüyoruz ve bu seçimlerde, bu dönemde bir aradayız. Kendilerine, 'Kendi evinize hoş geldiniz ve şeref verdiniz.' diyorum." ifadelerini kullandı.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.