Yükleniyor...

Genel Başkan Yardımcımız Sarıeroğlu, şehit düşen polis memuru Sedat Gezer’in ailesini ziyaret etti

 

Genel Başkan Yardımcımız Jülide Sarıeroğlu, İl Başkanımız Cesim Ercik ve parti yöneticileriyle 26 Eylül'de Mezitli ilçesindeki polisevine düzenlenen terör saldırısında şehit düşen polis memuru Sedat Gezer için Akdeniz Mahallesi'ndeki evinin önüne kurulan taziye çadırını ziyaret etti.

Gezer'in annesi Nafiye, eşi Medine Gezer ve yakınlarıyla görüşen Sarıeroğlu, aileye başsağlığı diledi.

Sarıeroğlu, yaralı polis memurunu da ziyaret etti

Jülide Sarıeroğlu ve beraberindekiler, ayrıca terör saldırısında yaralanan polis memuru Abdulkadir Öztürk'ü tedavisinin sürdüğü Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ziyaret etti.

Öztürk ve ailesiyle görüşen Sarıeroğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Sarıeroğlu, ziyaretin ardından gazetecilere, polisevine yönelik terör saldırısını kınadığını söyledi.

Terörle mücadelenin devam edeceğini belirten Sarıeroğlu, "Terörle, teröristlerle, teröre destek verenlerle mücadelemiz devam edecek. Bugün ülkemizin farklı bölgelerinde operasyonlarımız devam ediyor, 2 şehidimiz var. Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde şehit olan polis memurumuza, terörle mücadele anlamında önemli bir operasyonun devam ettiği Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit olan Mehmetçiğimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ülkemizin, milletimizin başı sağ olsun." dedi.

Sarıeroğlu, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, "Mersin'de yaşanan olay bizim ülke olarak birbirimize daha çok kenetlenmemiz, terörle mücadele konusundaki kararlılığımızı sürdürme konusunda güçlü şekilde durmamız gerektiğini bir kez daha gösterdi. Bu anlamda çok güçlü biçimde, birlik ve beraberlik içerisinde bayrağımız ve sınırlarımız için ülkemizin güvenliği, huzuru için inşallah mücadelemize, çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz." diye konuştu.

Mersin'de iki kadın terörist tarafından 26 Eylül'de polisevine düzenlenen saldırıda polis memuru Sedat Gezer şehit olmuş, meslektaşı Abdulkadir Öztürk yaralanmıştı. Kurşun isabet eden bir kadın ile yüksekten atlayan 2 kişinin yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren teröristler, üzerlerindeki patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu ölmüştü.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.