Yükleniyor...

"Hedefimiz, bütün bu algı ve yalan operasyonlarıyla dünyada da var olan yasal düzenlemeleri, Türkiye için ülkemiz için bir standart haline getirmek"

 

Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Uşak'ta düzenlenen "AK Parti 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Usta, Uşak'ın ilkler şehri ve önemli bir geri dönüşüm merkezi olduğunu söyledi.

Milletle gönül bağı kurarak çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Usta, "Bizim işimiz - 20 yıldır iktidardayız -, eser siyaseti ve hizmet siyaseti. Boş algılarla ve yalanlarla ilgili siyaset yapmak değil. Sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'yi kurduğu günden itibaren hep, 'Artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' demiştir. 20 yılda yaptığımız reformlarla, çalışmalarla, hizmetlerle, eserlerle, Türkiye'yi o eski anlayıştan çıkarttık." diye konuştu.

Türkiye'yi yeni kurulan dünya düzeninde lider ülke konumuna getireceklerini aktaran Usta, doğruları savunduklarını, haktan yana olduklarını kaydederek, şöyle konuştu:

"TBMM açıldığından beri yine yoğun gündemlerle tartışmaların içerisindeyiz. Böyle bir gündemimiz, sorunumuz yokken Kılıçdaroğlu, çıktı bir başörtüsü meselesi diye konuyu tekrar gündeme getirdi. Bir yasa teklifi sunarak bu işi çözeceğini iddia etti. Çözülmüş sorunun üzerinden yeniden bir siyaset üretmeye ve bu ülkenin kadınlarının ve kızlarının aklıyla açıkçası dalga geçmeye çalışıp bir propaganda çabası içerisinde gördü kendisini. Samimiyetten uzak, ülkenin gerçekliğinden uzak bir gündemle ülkenin gündemini çalıştırmaya çalışıyorlar."

Türkiye'nin artık sivil, demokratik, çok daha kısa ve öz bir anayasaya ihtiyacı olduğunu kaydeden Usta, sözlerini şöyle tamamladı:

"Temel hakların, özgürlüklerin, inançların güvence altına alındığı yeni bir anayasaya ihtiyacı var. Bu teklifi de ortaya sunduğumuzda gördüğünüz gibi hepsi kenara çekildiler. Bunu da kabul etmediklerini açıkça beyan ettiler. İşte bunu gören milletimiz kimin doğru, kimin haktan yana, kimin gerçekten yana olduğunu, kimin hizmet ve eser ürettiğini görecek basirete sahip. Yine basınla ilgili çok ciddi düzeltmelerin yapıldığı dezenformasyon yasası dediğimiz yasayı büyük mücadelelerle dün gece çok şükür meclisten geçirdik. Burada da yine hedefimiz, bütün bu algı ve yalan operasyonlarıyla dünyada da var olan yasal düzenlemeleri, Türkiye için ülkemiz için bir standart haline getirmek. Bu standartlarla birlikte dezenformasyonla mücadelemizi hukuki bir zemine oturtma çabasıydı. Bunu da birtakım yalanlarla, algılarla 'sansür yasası' diye yansıtmaya çalışan muhalefet, yine maalesef bu ülkenin faydasına ve çıkarına olan bir şey için, her şeyde olduğu gibi altına imza atmama çabasını gördük ama biz bu mücadeleyi devam ettireceğiz. Bu ülkenin faydasına, insanlığın faydasına olacak ne varsa Allah'ın izniyle devam edeceğiz."

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.