İlçe Kadın Kolları Başkanları İstişare Toplantısı II

29 Kasım’da gerçekleştirdiğimiz ve 34 il, 439 ilçeden gelen kadın kolları başkanımızın katıldığı toplantımıza Genel Başkan Yardımcımız ve Parti Sözcümüz Sayın Ömer Çelik kadının siyasetteki yeri ve önemi ile ilgili sunumuyla katkıda bulundu.

Genel Başkan Yardımcımız ve Parti Sözcümüz Ömer Çelik,salonun coşkulu karşılamasından ve kadın kolları teşkilatının birlik beraberlik içerisinde olmasından son derece memnun kaldığını belirterek kadının siyasetteki yeri ve öneminden bahsettiği konuşmalarında şunları söyledi:

“Son yıllarda yaptığımız en coşkulu toplantıyı yapıyoruz. Kadın Kollarımız 7 gün 24 saat esasına göre sahada olmasına rağmen şu an burada hiçbir yorgunluk emaresi görmüyorum.

Türkiye’nin demokrasi mücadelesinin mimarları olan dünyanın ve Türkiye’nin en büyük kadın hareketine sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Şunu samimiyetle ifade etmek isterim ki bugün buradaki coşku, seçimlerin AK Kadınlar sayesinde demokrasi bayramına dönüşeceğinin ve AK Kadınların zaferi olacağının göstergesi. 

Sizler illerinizde ve ilçelerinizde aynı zamanda dünyanın en büyük kadın hareketlerinden birini temsil ediyorsunuz. Ve aynı zamanda sizler ve sizden önce görev alan arkadaşlarımız Türkiye’nin demokrasi tarihini millet iradesi yönünde değiştiren büyük bir iradenin temsilcilerisiniz.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde kadına en önde gelen değeri veren, en yüksek siyasi temsili açma konusunda büyük bir irade koyan Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere verdiği bu desteğin sizler tarafından toplumumuzda bir siyasi bilince döndürüldüğünü de gördük.

Çeşitli şekillerde demokratik kazanımlarımızı yine demokrasi retoriğini çok kullanarak gasp etmeye çalışanlar bunun yerine birtakım siyasi oluşumları, masaları hâkim kılmaya çalışanların Türkiye’ye vereceği bir demokrasi mesajının olmadığını, AK Partiyi aşacak bir performanslarının olmadığını görüyoruz.

Biz siyasi yolculuğumuz boyunca her zaman güçlü, demokratik bilinci yüksek kadınların bizim siyasi hareketimize nasıl önderlik ettiğini, nasıl yol gösterdiğini, zor zamanlarda umut yokken ışık yokken nasıl umut ışığı dirilttiğini, merhameti, sevgiyi dirilttiğini ve bu coğrafyanın irfanına uygun bir şekilde siyasi temsil oluşturduğunu gördük.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...