28. Dönem Kadın Milletvekillerimizle Tanışma ve İstişare Toplantısı düzenlendi

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Ayşe Keşir başkanlığında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın katılımıyla "28. Dönem Kadın Milletvekilleri Tanışma ve İstişare Toplantısı" gerçekleştirildi.

Toplantıda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yeni dönem milletvekillerimize başarılar dileyerek, seçimlerdeki başarının getirdiği sorumluluklar hakkında konuştu. 

“21 yıldır hayata geçirdiğimiz ve çıtasını yükselttiğimiz hizmetleri daha da ileriye taşımak, milletimizin kazanımlarını daha da artırmak için Türkiye Yüzyılı vizyonu ve motivasyonu ile çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte biz kadınlara düşen sorumluluğun da farkındayız. Çünkü güçlü toplumun güçlü ailelerden oluştuğunu, güçlü ailenin temelinin ise kadınlar olduğunu çok iyi biliyoruz."

Türkiye'yi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu hedeflere ulaştırmak için çalışacaklarını bildiren Bakan Göktaş, yeni dönem milletvekillerimize  "Milletimiz için atacağınız hiçbir adımda kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz." dedi.

Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekilimiz Ayşe Keşir, AK Parti’nin bir kadın hareketi olduğunu, AK Parti iktidarı döneminde kadınların siyasete katılım oranının yükseldiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kadın Kolları Teşkilatı’nı partinin üç ana unsurundan biri haline getirdiğini vurgulayan Başkan Ayşe Keşir şöyle devam etti: 

" 'Kadın hakları' diye yüksek sesle konuşulunca olmuyor bu işler. Bağırarak konuştuğunuzda iş yapmış olmuyorsunuz. Önemli olan icraat. Anayasa'nın eşitlik ilkesi, 'kadın-erkek eşittir' ilkesi başta olmak üzere Medeni Kanun'da, Türk Ceza Kanunu'nda, İş Kanunu'nda tarihe geçecek pek çok düzenleme AK Parti döneminde yapıldı."

Kadınların iş gücü piyasasına katılımının yükseldiğini belirten Başkan Ayşe Keşir, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlandığını ve eğitimin önündeki engellerin ortadan kaldırıldığını ifade etti.

Toplantıda 28. Dönem AK Parti Kadın Milletvekillerinin tek tek söz almasının ardından yeni dönem temennilerinde bulunuldu.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...