MKYK

Kübra DÖRTKARDEŞ

MKYK Asil Üye

1989 Ankara doğumlu, aslen Şanlıurfa’lıdır. Yönetim ve Organizasyon, Kişisel Gelişim ve İnsan Kaynakları Yönetimi, Arge Proje ve Danışmanlık, İş Güvenliği konularında gerek ticari gerekse sosyal amaçlı özel şirketlerde ve hala kendi şirketinde çalışmaktadır. Ankara Evliya Çelebi İlköğretim Okulu ve Ankara Cumhuriyet Lisesi’nden (Y.D.A.) mezun oldu. Lisans öğrenimini Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği ve Makine Mühendisliği üzerine tamamladı. Afyon Kocatepe Üniversitesi İş Güvenliği A.B.D.’da Avrupa Birliğinde ve Türkiye’de İş Güvenliği Standartları üzerine yüksek lisansını tamamladı. Ayrıca Adalet Bölümü Mezunudur.

Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında çeşitli görevlerde yer aldı.2013 yılında Türkiye’de pilot olarak uygulanan Genç Müsiad Ankara’da Hanımlar Komisyonu Kurucu Başkanlığını yaptı.2017 yılından beri Şanlıurfa Girişimci İş Kadınları Derneği Bşk. Yardımcısı olarak göreve devam etmektedir. Dezavantajlı Gruplara yönelik psikososyal, geçim kaynağı, eğitim gibi konular üzerine kurulan FARKED Derneğinin Kurucu Başkanıdır.

Siyasete 18 yaşında Isparta’da Üniversite okurken AK Parti Isparta İl Gençlik Kolları Yönetim Ve Yürütme Kurulu Üyesi- Halkla İlişkiler Başkanı olarak başladı. Okul bitip Ankara’ya döndüğünde 2012 yılında AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyesi Halkla İlişkiler Başkanı olarak görev yaptı. Sonrasında 2014 yılında AK Parti Genel Merkez Gençlik ve Kadın Kolları Komisyon Üyesi Halkla İlişkiler ve Sosyal İşler Biriminde çalıştı.2015 yılında yapılan Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresinde AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi olarak seçildi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.11 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Genel Merkez Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’nde yeniden MKYK üyesi olarak seçilmiştir. Akabinde Çevre, Şehir ve Kültür’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevini yürüttü.08 Mart 2021 tarihinde Genel Merkez Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’nde MKYK üyesi olarak seçilmiştir. Evli ve 2 çocuk annesidir.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...