MKYK

Gerçek TEKİN

MKYK Asil Üye

İzmir’de doğdu. Aslen Diyarbakır’lı. İlk, Orta ve Lise Eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Lisansını Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ve aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler Bölümünü okudu. Yüksek Lisansını 9 Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kadın Çalışmaları Anabilim dalında yaptı.

1993 yılından bu yana İzmir’de inşaat yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren ortağı olduğu aile şirketinde yönetici olarak çalışmaktadır.

Ticari çalışmalarının yanında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Tekin, mesleki ve sosyal alanda birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev aldı. MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Kadın Girişimciler Üyeliği, İzsiad ( İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Üyeliği, İzmir Ticaret Odası İnşaat Komitesi Yönetimi ve İzmir Ticaret Odası Kadın Konseyi Üyeliklerinde bulundu.

Tekin, 2011 AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Tanıtım ve Medya Birim Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2014 yerel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde İl Seçim Koordinasyon Merkezinde Başkan Yardımcılığı ve Program sorumluluğu görevlerini yerine getirdi.

05 Aralık 2015 Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları 4. Olağan Kongresinde MKYK üyeliğine seçildi.Teşkilat Başkan Yardımcısı 6. Bölge, 3. Bölge ve Doğu Anadolu 1 Bölgesi sorumlusu olarak görevini sürdürdü. 

24 Haziran 2018 27. Dönem İzmir 9. Sıra Milletvekili Adayı oldu. 

04.08.2018 Kadın Kolları 5.Olağan Kongresinde 2. kez MKYK Üyeliğine seçildi. İnsan Hakları Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Marmara Bölge sorumlusu olarak görevini sürdürdü. 

08.03.2021 Kadın Kolları 6.Olağan Kongresinde 3. kez MKYK Üyeliğine seçildi.Teşkilat Başkan Yardımcısı Marmara Bölge sorumlusu, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor. 

İyi düzeyde İngilizce ve Kürtçe dillerini bilen Tekin, başlangıç seviyesinde Japonca bilmektedir.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...