MKYK

Tuba ERDEN

MKYK Yedek Üye

Ankara’da doğan Tuba ERDEN İlk ve Ortaöğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Fatih Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. Lisans Eğitimine Halkla İlişkiler ve Reklamcılık  alanında devam etmektedir. 

2013 yılında AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya biriminde kısa süreli komisyon üyeliği görevi aldı. 2013-2017 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya başkan yardımcılığı yaparken aynı zamanda Yeni Dünya Vakfı Ankara Kadın Kolları Tanıtım ve Medya başkanlığı yapmaktaydı. Adalet ve Kalkınma Partisine gönül veren ve gençliğin bilinen simalarından olan Erden, ülkemiz için oldukça önem arz eden 24 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde saha çalışmalarında yer alarak çalışmalarına ara vermeden devam etti. Bunların yanı sıra sosyal medya yönetimi- koordinasyon ve görsel tasarım alanlarında aktif olarak çalıştı. 2016’da Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumunun Özel Kalem Müdürlüğünde görev almıştır. Cumhurbaşkanlığı himayesinde başlatılan "Bir Milyon İstihdam" projesi çalışmalarında yer aldı.

2017 yılında başladığı KADEM Tanıtım ve Medya komisyonunda görevine devam etmektedir.

Orta derecede İngilizce bilen ve grafik tasarım alanında geniş bir portfolyoya sahip olan Tuba Erden, Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde MKYK üyeliğine seçilerek Tanıtım ve Medya Başkan yardımcılığı görevine başladı. 81 il Sosyal Medya Koordinatörü görevini sürdürdü. Genel Merkez Kadın Kolları 6. Olağan Kongresinde tekrar MKYK üyeliğine seçildi.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...