MKYK

Hülya ÖZDAĞ ÖZEN

MKYK Asil Üye

1976 yılında Elazığ’da doğdu. İlköğrenimini Elazığ’da ,orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi / Sosyal Bilimler Enstitüsü / Sosyal Bilgiler Eğitimi -Yüksek Lisansını tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü ve Adalet Bölümü mezunudur.

1997 -2002 yıllarında Sabancı Holding Pilsa Otomotiv A.Ş ve Temsa Otomotiv A.Ş’ de  çeşitli pozisyonlarda çalışan Hülya Özdağ Özen, 2002 yılında kendi Sigorta Acenteliğini kurdu ve halen bu işine devam etmektedir.
Hülya Özdağ Özen, 2002 yılında Bakırköy İlçe Teşkilatında, Mahalle Başkanlığında başladı. Bakırköy İlçe Başkanlığı  Ana kademe  2. ve 3. Olağan Kongrelerinde yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Halkla İlişkiler ve Teşkilat başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Özen, 2011 Genel Seçimde Elazığ’dan milletvekili aday adayı oldu. 2012 – 2015 Bakırköy Kadın Kolları İlçe Başkanlığı  görevi yaptı. Genel Merkez Kadın Kolları 4. Olağan Kongresinde MKYK üyeliğine seçildi. Teşkilat Başkan Yardımcısı 4. Bölge( İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu) ve 2. Bölge (Ege Bölge) Teşkilat sorumlusu görevlerinde bulundu. Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde yeniden MKYK üyeliğine seçildi. Teşkilat Başkan Yardımcısı Akdeniz Bölge Teşkilat Sorumlusu olarak görev yaptı. Özen, 2018 Genel Seçimde Elazığ’dan milletvekili aday adayı oldu. Genel Merkez Kadın Kolları 6. Olağan Kongresinde 3. Kez MKYK üyeliğine seçildi Teşkilat Başkan Yardımcılığı Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu olarak görevine devam etmektedir.

Hülya Özdağ Özen, KADEM Üyesi -İş Dünyası ve Ekonomi Komisyon üyeliği, Yeditepe Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü yönetim kurulu  üyeliği, BAKELDER Bakırköy Elazığlılar Derneği  kurucusu  ve üyeliği. İstanbul Ticaret Odası Üyeliği ,TOBB Üyeliği görevine devam etmektedir. Siyaset Akademisi ve çeşitli kişisel gelişim programlarından sertifikaları bulunmaktadır.

Özen, Organik Gıda, Tarım, Tarih, Sanat Tarihi, Sağlıklı Beslenme alanlarında çalışmaları devam
etmektedir. Evlidir.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...