Ödünç Verme Kuralları

Kütüphane kaynaklarından AK Parti yöneticileri, Parti milletvekilleri, Milletvekili danışmanları, Parti personeli ve kütüphaneye üye olmak isteyen herkes (özel okuyucular) yararlanabilir.

 

Özel okuyucular üyelik koşullarını kütüphaneden öğrenebilirler.

 

Kullanıcı kimlik kartını göstererek yalnızca kendi üzerine yayın alabilir, başkası adına işlem yaptıramaz.

 

Doğal üyeler 1 seferde 5 adet yayını 30 gün süreyle; özel okuyucular 1 seferde 2 adet yayını 15 gün süreyle ödünç alabilirler.

 

Danışma kaynakları, süreli yayınlar, VCD-DVD koleksiyonu, tezler, makaleler ve arşiv amaçlı AK Parti yayınları ödünç verilmez.

 

Kütüphane Yönetimi gerekli gördüğü takdirde ödünç verme süresi dolmadan yayının iadesini okuyucudan isteyebilir.

 

Okuyucu, ödünç aldığı materyali zamanında ve kütüphaneden aldığı durumuyla, hasarsız bir şekilde kütüphaneye iade etmekle yükümlüdür. Kullanıcı, ödünç aldığı materyali başkasının kullanımına verdiği takdirde tüm sorumluluk kendisine aittir.

 

Üzerinde iade edilmemiş yayın bulunan okuyucu, ödünç-verme hizmetinden yararlanamaz. Öncelikle iade edilmemiş yayının kütüphaneye teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Kimlik ve iletişim bilgilerinde değişiklik olan okuyucuların bu durumu kütüphaneye bildirmesi gerekmektedir.

 

Ödünç alınan yayın için 1 seferlik süre uzatması yapılabilir. Başkası tarafından rezerve edilen yayınlar uzatılamaz.

 

Kullanıcılara, kütüphane kapanmadan en geç 10 dakika önce ödünç alma işlemlerini yaptırmaları önerilir.

 

Kütüphane tarafından, ödünç materyal alan okuyucunun e-posta adresine, yayınların iade tarihinden 3 gün önce hatırlatma ve iade süresi geçen yayınlar için de uyarı mesajı gönderilir.

 

AK Kütüphane üyeliği için okuyucular; kimlik fotokopilerini sağlamalı ve kütüphanenin vereceği üyelik formunu eksiksiz doldurmalıdırlar.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...