ILL Kuralları

AK Kütüphane, Milletvekilleri, Parti Başkan ve Başkan Yardımcıları adına kütüphanelerarası işbirliği hizmeti adı altında kendi koleksiyonunda olmayan bilgi kaynaklarını başka kütüphanelerden kişiler adına talep edebilmektedir.  

 

Bu hizmetten yararlanmak isteyen okuyucular, ilk olarak hangi kütüphane ile işbirliğine gidildi ise o kütüphanenin kurallarına uymakla yükümlüdürler.  İkinci olarak, “Doğal Üyeler için Kütüphanelerarası Ödünç Kitap İstek Formu”nu dolduarak, kütüphaneye başvurmaları gerekmektedir.

 

Talep edilen yayınlar ödünç alınacak durumda ise en geç 2 gün içinde okuyucuya ulaştırılır. Okuyucular, işbirliği aracılığı ile alınan kaynakları geciktirir veya kaybeder ise karşı kütüphanenin kuralları gereği cezai sorumluluk ne ise gereğini yerine getirmekle yükümlüdür.

 

Diğer Kütüphanelerin AK Kütüphane bilgi kaynaklarından fayladanabilmeleri için ise; 

1- Talepte bulunan kütüphane AK Parti Kütüphanesi Kütüphanelerarası Ödünç Kitap İstek Formu” nu doldurmalıdır.

2- Form kütüphaneye ulaştıktan sonra en geç 2 gün içinde, istenen kaynak/kaynaklar ödünç verilecek durumda ise, AK Parti Kütüphanesi tarafından kargoya verilir veya talep eden kütüphane tarafından elden teslim alınabilir.

3- 1 seferde 2 kitap, 15 gün süre ile kargo ücreti karşı tarafa ait olmak üzere Kütüphane Yönetimi muhatap alınarak gönderilir.

4- Gönderilen kaynağın ödünç verme süresi uzatılmaz.

5- Zamanında iade edilmeyen veya hasarlı gönderilen yayınlar için bir daha talepte bulunan kütüphaneye kaynak paylaşımı hizmeti sunulmaz.

6- Ödünç alınan kaynak kaybedildiği takdirde kaynağın rayiç bedelinin 3 katı muhatap olunan kütüphaneden temin edilir.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...