"(Yaparsa Erdoğan yapar) anlayışıyla Cumhur İttifakı seçimlerde tarihinin en büyük oyunu alarak tekrar milletinden aldığı yetkiyle burada oturmaya devam edecek"

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "yaparsa Erdoğan yapar" anlayışıyla Cumhur İttifakı'nın seçimlerde tarihinin en büyük oyunu alacağını söyledi.

"Başkanlıktan parlamenter sisteme geçme örneği yok"

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Almanya'da CHP Frankfurt Birliğine ait büroya düzenlenen saldırıyı kınadıklarını, CHP ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Turan, Alman makamlarının en kısa zamanda failleri yakalayarak adalete teslim etmesini beklediklerini söyledi.

Özel'in EYT düzenlemesine ilişkin eleştirilerine cevap veren Turan, "EYT veya diğer kanunlar, dediğiniz gibi Meclis'in, AK Parti Grubu'nun, Cumhur İttifakı'nın baypas edildiği bir yöntemle yasalaşmamaktadır. Yürütmenin ve yasamanın uyumlu olması yanlış bir metot değildir. Yani işin mutlu olunması, heyecan duyulmasına ilişkin tarafı bir tarafa bırakılıp buradan bir sistem tartışmasının ifade edilmesini haksızlık olarak düşünüyorum." diye konuştu.

"Hiçbir dünya ülkesinde parlamenter sistemden krallığa geçilmediği gibi, başkanlıktan da parlamenter sisteme geçme örneği yok." ifadesini kullanan Turan, bunun örneğinin olmayacağını, halkın aldığı bir yetkiyi geri vermeyeceğini söyledi.

Vatandaşların, kendi kavgasından başka gündemi olmayan altılı masadan umudunu kestiğini gördüklerini dile getiren Turan, "(Yaparsa Erdoğan yapar) anlayışıyla Cumhur İttifakı seçimlerde tarihinin en büyük oyunu alarak tekrar milletinden aldığı yetkiyle burada oturmaya devam edecektir." değerlendirmesinde bulundu.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...