Yükleniyor...

Ayşe KEŞİR

Kadın Kolları Başkanı

Ayşe Keşir, 1967 yılında Düzce’de doğdu.

İlkokulu Cağaloğlu Büyük Reşitpaşa İlkokulunda, Ortaöğretimi ise Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi’nde (1985) tamamladı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünde (1985-1989), Yüksek Lisans eğitimini ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (2012-2013), Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Politikalar Anabilim dalında yaptı.

Ayşe Keşir, meslek yaşamına engellilere yönelik ilk yayın olan Yaşama Sevinci Dergisinde muhabir olarak başladı. Bir grup arkadaşıyla birlikte 24 yaşında kadınlar için ilk yayını Hanımeli Dergisi’ni çıkardı. Bir televizyon kanalında kadınların eğitim ve farkındalığına katkıda bulunmayı amaçlayan Hanımeli ve Kadın Gözüyle programlarını yaptı. Uzun yıllar özel televizyon kanallarında metin yazarlığı ve programcılık yapan Ayşe Keşir, çeşitli oyun ve senaryolar yazdı. 15’i aşkın radyo tiyatrosu seslendirildi ve yayınlandı. Çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde, toplum okumaları üzerine makaleleri ve köşe yazıları yayınlandı. Medya ve iletişim alanındaki çalışmalarının yanı sıra 1985 yılında Hanımlar Eğitim Kültür Derneği ile başlayarak çeşitli STK’lar bünyesinde sosyal politikaların geliştirilmesi, ailenin güçlendirilmesi, engelliler, kadınlar, yaşlılar, çocuklar, gençler ile yoksulluk, eğitim, sağlık, istihdam alanlarında çalışmalar yaptı.

2001 yılında İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olduğu AK Parti’de, 2002 seçimlerinde İstanbul 3. Bölge SKM Basın Araştırma ve Anket Birim sorumlusu olarak çalıştı. 2005 yılında olağan kongre ile birlikte Genel Merkez Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Önce Sosyal İşlerden daha sonra da Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu MYK Üyeliği yaptı. “AK Parti İktidarında Sosyal Politika Uygulamaları I ve II” yayınlarını hazırladı ve eğitim ve organizasyonlarını koordine etti. 2009 yılında Ankara Altındağ İlçesi’nden Belediye Meclis Üyesi seçildi ve aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldu. AK Parti Hükümetlerinin temel direği olan sivil toplum örgütleri ile işbirliği çalışmalarına da önem veren Ayşe Keşir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda kuruluşundan itibaren (2011) Bakan Danışmanlığı yaptı. Gönül Elçileri Projesi, Otizm Eylem Planı, Aile Olmak Projesi gibi pek çok proje ve eylem planının, planlama, uygulama çalışmalarını yürüttü. 7 Haziran 2015 seçimlerinde 25. Dönem, 1 Kasım 2016 seçimlerinde 26. Dönem, 24 Haziran 2018 seçimlerinde 27. Dönem, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde 28. Dönem Düzce Milletvekili seçildi. KEFEK Üyeliği, TBMM Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyon Başkanlığı, AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı, Genel Merkez Demokrasi Hakem Kurulu Üyeliği, TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyeliği ve Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İç Anadolu Bölgesi Ankara İl Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle aday gösterildiği Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığına, 8 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’nde Kadın Kolları Başkanı seçildi. 

Meslektaşı Feridun Keşir ile 1989 yılında evlenen Ayşe Keşir üç kız çocuğu annesidir.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.