Yükleniyor...

Mehmet AYDEMİR

İl Başkanı

29 Ekim 1985 doğumlu Balıkesir’in Altıeylül ilçesine bağlı Orhanlı Mahallesindendir. Eğitim Cihazları, Deney setleri ve Savunma Sanayisinde üretim yapan iş insanıdır. Argeline Teknik Eğitim Cihazları firmasının kurucu CEO’sudur. 

İlköğretimine 1992 yılında Soma’da başlayıp, Ön lisans eğitimini 2006 yılında Düzce Meslek Yüksek Okulu İklimlendirme ve Soğutma Bölümü’nde tamamlamıştır.  Daha sonra 2016 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur, halen Isparta Üniversitesi Enerji Mühendisliği Yüksek Lisansı ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı’na eş zamanlı olarak devam etmektedir.

Mehmet Aydemir, 2015 yılında Balıkesir nüfusunun yüzde 10’unu oluşturan Çerkesleri, Orhanlı Çerkes Kültür Derneği’nin kurucu başkanı olarak bir araya getirmiştir. 

Siyasi çalışmalarına 2014 yılında AK Parti ile başlamış olup, 2020 yılında AK Parti Balıkesir İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. 10 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen 7. AK Parti Olağan Kongresi’nde tekrar İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Teşkilat Başkanlığına bağlı İlçe Kordinatörlükleri görevlerini yürütmüştür.  AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı olarak 2023 seçimlerinde 6. sıradan aday gösterilmiştir. 2023 Yılında Ak Parti İl Başkanlığı görevine atanmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.