Yükleniyor...

Engin PEHLİVANLI

İl Başkanı

1975 yılında Kırıkkale’de dünyaya geldim. İlk, Orta, Lise tahsilimi Kırıkkale’de tamamladım. Üniversite tahsilim için 1993’te İstanbul’a gittim.1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldum. Aynı yıl İstanbul’da çalışmaya başladım. Askerlik görevimi yedek subay olarak İstanbul’da tamamladım.2002 yılında Balıkesir Belediyesinde memuriyet hayatıma başladım. 3 yıl çalıştıktan sonra istifa ettim. MNG Holdingin inşaat grubuna dâhil oldum. Mühendis ve proje müdürü olarak 2011 yılına kadar yol, baraj, toplu konut şantiyelerinde çalıştım.2011 yılında memleketim Kırıkkale’de Engin Pehlivanlı Mühendislik şirketini kurdum. 26 yıllık mühendislik tecrübemi şirketimde proje işleri yaparak sürdürüyorum.

2014 yılındaki yerel seçimle birlikte aktif siyasete dâhil oldum. Yerel seçim sonrası oluşan AK Parti İl Teşkilatında görev aldım. 2018 yılında yenilenen İl Teşkilatında görevim devam etti. 2021 yılında İl Başkan adayı olarak cumhurbaşkanımızın karşısına çıktım. Diğer arkadaşımızın İl Başkanı olarak görevlendirilmesine müteakip üst üste üçüncü kez İl yönetimine seçildim. Kasım-2015 seçimlerinde SKM Başkanlığı yaptım. 2018 yılında 27.dönem, 2023 yılında 28.dönem milletvekili aday adayı oldum. 2023 Temmuz’unda Ak Parti Kırıkkale il Başkanı olarak Cumhurbaşkanımız tarafından görevlendirildim. Halen bu görevi yürütmekteyim. 

2015 yılından beri Harita Mühendisleri Odası Kırıkkale temsilcisiyim. Hülya hanımla evliyim. Alparslan Pehlivanlı isminde bir erkek çocuk babasıyım.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.