"Asrın felaketini, asrın dayanışması ve asrın birlikteliği haline hep birlikte getirdik. 'Acılar paylaşıldıkça azalır, sevinçler paylaşıldıkça çoğalır' ilkesini bu depremde ortaya koyduk"

Grup Başkanvekilimiz Akbaşoğlu, TBMM Genel Kurulunda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Grup Başkanvekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki polis kontrol noktasına yapılan terör saldırısını lanetleyerek, hayatını kaybeden vatandaşa Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

Akbaşoğlu, 6 Şubat depremlerinin 500 atom bombası büyüklüğünde tahrip edici bir etkiye sahip olduğunu söyledi.

Depremin ilk anından itibaren hükümetin, devletin bütün kurum ve kuruluşlarını harekete geçirdiğine dikkati çeken Akbaşoğlu, "Tarihin en büyük kurtarma operasyonuna şahit olduk. 65 bin arama-kurtarma ve profesyonel ekibiyle büyük bir mücadeleye hep beraber şahit olduk. Asrın felaketini, asrın dayanışması ve asrın birlikteliği haline hep birlikte getirdik. 'Acılar paylaşıldıkça azalır, sevinçler paylaşıldıkça çoğalır' ilkesini bu depremde ortaya koyduk." dedi.

Deprem bölgesinde yaptıkları hizmetleri anlatan Akbaşoğlu, büyük bir seferberlik duygusuyla hareket ettiklerini söyledi.

Akbaşoğlu, "Şubat ayı içerisinde 46 bin konutu, 46 bin aileye teslim ediyoruz. Mart ayı içerisinde 75 bin konutu, 75 bin hak sahibi aileye teslim edeceğiz. Yerinde dönüşümle ilgili 255 bin hak sahibi başvurusu söz konusu. Bu rezerv alanlarında 207 bin konutun inşası devam etmekte. İhaleye çıkarılanla beraber toplamda 307 bin konut, 11 vilayetimizde şu anda ihale ve inşa aşamalarıyla vatandaşlarımıza teslim edilecek." diye konuştu.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı sözlerinin çarpıtıldığını dile getiren Akbaşoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadelerinin çarpıtılarak değerlendirmeler yapıldığı çok açık bir şekilde görülüyor. Ama söylendiği gibi değil aktarımlar." dedi.

Cumhurbaşkanımızın "bize oy yoksa hizmet yok" şeklinde bir ifade kullanmadığını dile getiren Akbaşoğlu, şöyle devam etti:

"Siz, söylenmemiş bir sözü iftira olarak ortaya koyuyorsunuz. Cumhurbaşkanımıza iftira atıyorsunuz. Cumhurbaşkanımız, 'Hatay, kamu yatırımlarını noksansız alsa da maalesef, yereldeki vizyon eksikliği nedeniyle potansiyelini açığa çıkarmakta zorlanan bir şehrimiz' diyor. Yani yerel yönetimlerle merkezi yönetimin iş birliğini ortaya koyuyor açık bir şekilde. Muhalefetin bu konuşmaları bildiği halde çarpıtması bir acziyetin, tükenmişliğin ifadesidir. Kendi uydurdukları yalanlar üzerinden bir siyaset inşası acziyetinin itirafı olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Hatay Defne'de depremden hemen iki ay içerisinde Defne Devlet Hastanesini Hataylıların hizmetine sokan biziz."

Akbaşoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin sözlerinin de cımbızlanarak çarpıtıldığını, Bakanın evini teslim alan bir vatandaşın teşekkürünü aktardığını kaydetti.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...