"EYT problemini kısa süre içinde çözmüş olacağız"

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesini içeren kanun teklifinin teknik çalışmalarını tamamlayarak milletvekillerinin imzasına açtıklarını belirtti.

EYT düzenlemesinin yasalaşması için çalışmaları sürdürdüklerini dile getiren Tunç, ilk etapta yaklaşık 2 milyon 250 bin, sonraki süreçte 4 milyon 800 bin vatandaşın emeklilik imkanına kavuşacağını kaydetti.

Tunç, "Milletimizin beklentilerine cevap vererek; 3600 ek gösterge, sözleşmeli memurların kadroya alınması, asgari ücret, emekli ve memur maaşlarıyla ilgili düzenlemeleri yaptığımız gibi EYT problemini de kısa süre içinde çözmüş olacağız." diye konuştu.

Seçimler yaklaştıkça bazı Avrupa ülkelerinde, Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret ve hezeyanların sürdüğünü ifade eden Tunç, şöyle devam etti:

"İsveç ve Hollanda'daki alçaklar ile İngiliz The Economist dergisinin ardından Alman Stern dergisi yeni bir medya garabetine imza attı. Ülkemizin kaynakları arttıkça, milletimizin refahı yükseldikçe, ekonomimiz küresel enflasyona rağmen büyüdükçe, dengeli, hakkaniyetli ve ilkeli dış politikamız sürdükçe Avrupa'nın bazı ülkelerinden sesler geliyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiç durmayacak, Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 'Türkiye yüzyılı' vizyonuyla gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Aziz milletimiz, Cumhurbaşkanı'mıza yönelik bu saldırılara her zaman olduğu gibi yeri geldiğinde cevabı verecek."

Milli enerji hamlesinin devam ettiğini, Filyos'taki çalışmalarda ivme kaydedildiğini anlatan Tunç, "710 milyar metreküp doğalgazın milletimize ulaşmasına çok az kaldı. 2 bin 200 metre derinlikte 170 kilometre uzunlukta boru hattının döşenmesi tamamlandı. 50'den fazla gemi, 9 bin 500 personel şu anda Sakarya Gaz Sahası'nda çalışıyor." bilgisini verdi.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...