Grup Başkanvekilimiz Leyla Şahin Usta, bugünün 21 Şubat Dünya Anadili Günü olduğunu, ana dilin korunması ve yaşatılmasının herkesin sorumluluğu olduğunu vurguladı

Kürtçe ana dilde savunma hakkını AK Parti iktidarı döneminde kendilerinin getirdiğini belirten Usta, Kürtçe dilde eğitimle beraber Kürtçe dilde yayın hakkının da kendi dönemlerinde getirildiğini söyledi. Usta, "Kendilerini sadece etnik köken ve etnik dil üzerinden siyasi bir zemine oturtmaya çalışanların elbette ki birilerine karşı saldırması ve kendini güçlü göstermesi gerekiyor, buna müsaade etmiyoruz." dedi.

Usta, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Hatay'daki konuşmasının da çarpıtıldığını vurguladı. Sözlere açıklık getiren Usta, şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımız 'Merkezi Hükümet olarak Hatay'da getirdiğimiz hizmetlerin karşılığının tam yerine getirilebilmesi için yerel yönetimde de desteğimizin, verdiğimiz hizmetlerin tam anlamıyla gerçekleşebilmesi için yerel yönetimde de bizim olmamız Hatay’a hizmetin daha kolay gelmesini sağlayacak' demiştir. İstanbul'da metroların, Sancaktepe-Yenimahalle metrosunun üstüne beton örtüp kapatan zihniyetin anlayışından bıktığımız için bunu söylemiştir. Başakşehir Şehir Hastanesinin yapımının tamamlandıktan sonra yolu yapması gereken Büyükşehir Belediyesinin inatla yapmaması üzerine Cumhurbaşkanımız bunu söylemiştir."

Milli muharip uçak KAAN'ın ilk uçuşunu gerçekleştirdiğini hatırlatan Usta, KAAN ile Türkiye'nin 5. nesil uçak üreten sayılı ülkeler arasına girdiğini söyledi. Usta, seri üretime geçtikten sonra Türk Hava Kuvvetlerinin bölgedeki en güçlü hava kuvvetlerinden birisi haline geleceğini vurguladı. KAAN'da emeği geçenlere teşekkür eden Usta, "KAAN'ın fotoğrafını paylaşıp 'kalorifer peteği' diye dalga geçenler biraz utanırlar ve inşallah onlar da bu gurura ortak olurlar." dedi.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...