"Her türlü birbirine karşıtmış gibi görünen yapıların bir araya getirilerek yamalı bohça ittifakı oluşturulmasına rağmen aziz milletimiz meseleleri vicdanıyla, irfanıyla tartmış ve en güzel neticeyi ortaya koymuştur"

Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra gazetecilere konuşan Grup Başkanvekilimiz ve Çankırı Milletvekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi'nde Recep Tayyip Erdoğan'a en çok destek veren üçüncü ilin Çankırı olmasının sevincini yaşadıklarını belirterek, "Yaklaşık her 5 kişiden 4'ü, tam bağımsız Türkiye hedeflerini gerçekleştiren ve Türkiye Yüzyılı'nı başlatan liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafında kenetlenmiştir." dedi.

28 Mayıs seçimlerinin ardından kazananın Türkiye, Türk ve İslam dünyası ile bütün mazlumlar olduğunu dile getiren Akbaşoğlu, "Dünya 5'ten büyüktür ve daha adil bir dünya mutlaka mümkündür" sözünün, emperyalist ve siyonistlerin uğraşına rağmen kısılamadığını ve Birleşmiş Milletler'de yankılanmaya devam edeceğini söyledi.

Seçimlerin, tarihi bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Akbaşoğlu, "Kazanan milletimizin tamamıdır, devletimizdir, bütün mazlum coğrafyalardır. Kaybedenlerse millete rağmen iftira ve yalan siyasetiyle, algı ve illüzyon siyasetiyle çarpık anlayışlarını ortaya koymaya çalışan, her türlü yıkıcı, bölücü yaklaşımları ortaya koyan ve vadedilmemiş hiçbir hususa değinilmemiş bir şey bırakmayan, verilmemiş taviz bırakmayan muhalefet yapısının, bütün altılı masa ve bileşenlerinin içeride ve dışarıdaki destekçileriyle beraber hepsinin mağlup olduğu gerçeğidir." değerlendirmesinde bulundu.

"Öyle bir süreç yaşadık ki son dönemece doğru girerken, CHP, HDP ve Zafer Partisinin aynı çizgide birleştiği bir nokta söz konusu oldu" diyen Akbaşoğlu, şunları kaydetti:

"Buna rağmen her türlü birbirine karşıtmış gibi görünen yapıların bir araya getirilerek yamalı bohça ittifakı oluşturulmasına rağmen aziz milletimiz meseleleri, vicdanıyla, irfanıyla tartmış ve en güzel neticeyi ortaya koymuştur. İnşallah bu netice bütün milletimizin rahatlamasına, özgürlüğünün, demokratikleşmenin ve refahının artmasına vesile olacak Türkiye Yüzyılı'nın başlangıcı olarak tarihe geçmiştir. 28 Mayıs seçimleri, 27 Mayıs darbesiyle, 29 Mayıs İstanbul'un fethi gününün arasında yepyeni bir açılıma ve başlangıca, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının başlangıcında Türkiye Yüzyılı'nın başlangıcına millet devlet kaynaşmasıyla vesile olmuş bir gündür. Bundan sonraki süreçlerin yasama ve yürütme arasındaki uyumla beraber milletimizin beklentilerinin tamamının karşılanacağı bir 28. Dönem beklediğimi ve buna dair her türlü katkıyı da birlikte vereceğimizi, kazananın milletimiz olduğunu, 85 milyon insanımızla beraber büyük ufuklara doğru yürüyüşümüzün yeni bir başlangıcı olan 28 Mayıs seçimlerinin milletimize, Türk dünyasına, İslam dünyasına, bütün insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum."

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...