"Milletin verdiği iradeyi kullanmak gerek"

"Daha evvelden planladığımız gibi ve önümüzdeki hafta perşembe günü Anayasa Komisyonuna biz kendi (başörtüsüne yönelik) anayasa teklifimizi getireceğiz ve bu süreci devam ettireceğiz"

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, dün Genel Kurul kapandığı için yapılması gereken işlerin yapılamadığını ve bundan dolayı üzgün olduğunu belirterek, "(Genel Kurul kapansın) diye hassaten gayret sarf etmeyi de demokrasi anlayışınız içerisinde nereye oturttuğunuzu da bilemiyorum." dedi.

Yaklaşık 2 ay evvel AK Parti Grubu olarak, başörtüsüne yönelik Anayasa değişiklik teklifi hakkında diğer siyasi parti gruplarını ziyaret ettiklerini anımsatan Zengin, "Ben bu hafta içerisinde siyasi parti gruplarındaki mevkidaş arkadaşlarımı aradım ve bir randevu talebimiz oldu. Şimdi, bu talep karşısında gelişen tavırdan yola çıkarak şunu söylemek istiyorum: Evet, haklısınız bir ülkede demokrasinin varlığı iktidar ile muhalefetin varlığıyla teşkil eder fakat bu varlığın oluşması vatandaşın verdiği reylerle olur." dedi.

Milletin verdiği iradeyi kullanmak gerektiğini belirten Zengin, ancak Anayasa Mahkemesi kararı ve Karma Komisyon'un toplanması gerekçe gösterilerek kendilerine randevu konusunda "hayır" cevabı verildiğini söyledi.

Zengin, bugün MHP Grubuyla bir araya geldiklerini ifade ederek, "Daha evvelden planladığımız gibi, önümüzdeki hafta perşembe günü Anayasa Komisyonuna biz kendi (başörtüsüne yönelik) anayasa teklifimizi getireceğiz ve bu süreci devam ettireceğiz." diye konuştu.

"Gitmekte olan, gelmekte olan" iddialarının sürekli tekrarlandığını dile getiren Zengin, buna milletin karar vereceğini kaydetti.

Zengin, Türkiye'de yargı ve askeri bürokrasinin vesayetini sonlandıran partinin de AK Parti olduğuna işaret ederek, "O yüzden AK Parti'ye teşekkür etmeniz lazım, vatandaşla olan temasınızı arttırdığı için." dedi.

Zengin, Türkkan ve Başarır'ın dokunulmazlık dosyalarının Adalet ve Anayasa Karma Komisyonda görüşülmesiyle ilgili, bir tarafta şehit ailesine yönelik nahoş sözler, diğer tarafta bir mahkeme başkanına verdiği karardan dolaya hakaret ve tehdit konusunun olduğunu ifade etti. Zengin, komisyonun da görevini ifa ettiğini belirtti.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...