Partimiz Kadın Kolları, Kadın Odaklı Çalışmalar Yapan STK Temsilcileriyle Buluştu

Partimiz Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından, Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) katılımıyla ‘Türkiye Yüzyılında Kadın ve Yönetişim’ konulu STK buluşması gerçekleştirildi.

Kadın konulu çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldiklerini belirten Partimiz Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Ayşe Keşir:

“Bugünkü başlığımızın adını ‘Türkiye Yüzyılında Kadın ve Yönetişim’ olarak seçtik. Bunu neden seçtiğimize bakarsak, özellikle sivil toplum kuruluşlarının, meslek örgütlerinin, sendikaların katılımcı demokrasilerdeki iş birliklerini son derece önemsiyoruz. 22 yıllık iktidarımız boyunca da bu anlamda çok sık işbirlikleri gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Buluşma çerçevesinde sosyal paydaş olarak katılımcı demokrasinin vazgeçilmez unsurları olan sivil toplum kuruluşlarının kadınların toplumdaki konumunu desteklemesi üzerine konuşuldu. AK Parti olarak hayata geçirdiğimiz ve devam eden sayısız projenin toplum hayatına katkıları üzerine paylaşımlarda bulunularak, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin kadınlar üzerindeki etkisi ele alındı. 

Keşir, daha önceki dönemlerde de sivil toplum kuruluşlarıyla birçok işbirliğine imza atıldığının altını çizerek, gelecek dönemler için de bu işbirliklerini son derece önemsediklerini aktardı.

“Siyaset yerelde başlar”

Keşir: “Kadınların yönetimde olması ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yerel yönetimlerin de iş birliklerini önemsiyoruz. Bizim sürekli kullandığımız bir sloganımız var; “siyaset yerelde başlar”. Sokağına, mahallesine, ilçesine hizmet götürmek, ya da oradaki beklenti ve ihtiyaçların yerel yönetimler iş birliğiyle karşılanmasına değer veriyoruz. Bir seçim geçirdik, önümüzdeki 5 yıl merkezi hükümet programı belli. Bununla birlikte bir seçime daha yaklaşıyoruz. Bu çerçevede belediye başkan adaylarımızı da açıklıyoruz. Fakat bundan sonraki süreçte sokak, mahalle ve ilçe bazlı yönetime nasıl iştirak edebiliriz, sivil toplum kuruluşlarıyla bu işbirliğini nasıl sağlarız, yönetimdeki ortaklığı nasıl bir araya getirebiliriz bugün bunları istişare edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılım sağladığı toplantıda, yapılan istişareler sonucunda ortaya çıkan görüş ve önerilerin topluma katkıda bulunması amacıyla yönetim kadrolarıyla paylaşılacağı belirtildi. Toplantı, Keşir’in konuşması ardından sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin görüşleri alınarak tamamlandı.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...