"Ak Parti, Bir Kadın Hareketidir"

Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kadın siyasetin nesnesi değil öznesidir.” sözünden aldığımız ilhamla her mahalleye ayak izimizi bırakmaya, teşkilatımızı büyütmeye devam ediyoruz.

5 milyon 527 bin 175 kadın üyesi ile Türkiye’nin en büyük kadın hareketi olma özelliği taşıyan AK Parti, kadın üye sayısı ile tarih yazmaya devam ediyor.

Kadın üyelerimizle “Sensiz Olmaz” diyerek çıktığımız yolda son 6 ayda Kadın Kolları teşkilatlarımız, 132 bin 502 yeni üye kaydı yaparak hiçbir siyasi harekette örneği olmayan bir başarıya imza attı.

Yeni üye sayılarına göre ilk beş il sıralamasında başkent Ankara birinci sırada yer alırken başkenti Siirt, Mardin, Gaziantep ve Kilis takip etti.

Kadınların siyasete katılımını teşvik eden, üye yüzdesinin 49,45’i kadınlardan oluşan AK Parti, bir kadın hareketi olduğunu bu başarısıyla bir kez daha ortaya koydu. Seçimin sandıktan önce sahada kazanıldığına dikkat çeken Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, büyük Türkiye hayalinin kadın erkek omuz omuza gerçekleştirileceğini ifade etti. Siyasetin yerelde başladığına işaret eden Keşir "Kadının yaşadığı sokağa, yaşadığı mahalleye siyaseten yerel yönetici olarak hizmet üretmesini istiyoruz." şeklinde konuştu.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...