Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca, belde kadın kolları başkanları istişare toplantısı yapıldı

Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca, belde kadın kolları başkanları istişare toplantısı yapıldı.

Parti genel merkezindeki toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Ayşe Keşir, TBMM'de partisini temsil eden 54 kadın milletvekilinden 42'sinin, Partimizin çeşitli kademelerin de görev almış kişilerden oluştuğunu söyledi.

Keşir, 5,5 milyonluk üye sayısıyla dünyanın en büyük kadın örgütü olduklarını belirterek, "Biz siyasete başlarken, başörtülü bir kadın meclis üyesi ya da milletvekili olur diye bu yola çıkmadık. Öyle bir hayalimiz dahi yoktu. Biz, o gün bizim yaşadıklarımızı çocuklarımız yaşamasın diye yola çıktık. Ama 20 yılda, özellikle kadına fırsat eşitliği, eğitim, demokratikleşme, yasaklarla mücadele, kadınlara açılan tüm alanlarla birlikte bugün çok şükür artık kadınlar, ama fakat demeden kendi içlerinde bir ayrıma tabi tutulmuyorlar." diye konuştu.

Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilişinin 88'inci yılını kutladıklarını anımsatan Keşir, "2015 seçimlerinden bu yana kadınlar seçme ve seçilme hakkını tam olarak kullanıyorlar. Bütün bunların mimarı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'dir. Hatırlayın, parti kuruluşunda başörtülü kadınlar var diye parti kapatma davası açılmış bir Türkiye'den bahsediyoruz." dedi.

Kadın Kolları Başkanımız Ayşe Keşir, bugün Türkiye'de, hakimlerin yüzde 45'inin, hekimlerin yüzde 46'sının, sağlık sektöründe çalışanların yüzde 54'ünün, kamuda eğitim sektöründe çalışanların yüzde 60'ının kadın olduğunu belirterek, "Demek ki kadınlara eşit fırsatlar sunulduğunda eğitim başta olmak üzere, bütün bu alanlardaki eksiklerimizi hızla kapatıyoruz. Dün üniversiteye kız çocuklarını sokmayanlar, bugün bu konularda kadın hakları üzerine eleştiri yapma haklarını kaybettiler." değerlendirmesinde bulundu.

 

 

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...