Sakarya'da yerel seçimler için temayül yoklaması yapıldı

Sakarya'da Serdivan Spor Salonu'nda gerçekleştirilen yoklama sürecini, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Ayşe Keşir'in başkanlık ettiği komisyon yönetti.

Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Keşir, AK Parti'nin önemli geleneği olan temayül yoklamasını her yerel ve genel seçim öncesi yaptıklarını, olumsuz havaya rağmen Sakarya teşkilatının yoğun katılım gösterdiğini vurguladı.

İstişareye önem veren parti olduklarına dikkati çeken Keşir, "Şu an AR-GE Birim Bakanlığımız genel merkezde anket çalışmalarını da yapıyor. Temayül çalışmalarımız da karar vermemize yardımcı olacak kalemlerden biri. Diğer saha çalışmalarımız, anket çalışmaları ve hepsinin içinde temayülü değerlendirerek buradan vatandaşın, delegenin, teşkilatın en çok teveccüh ettiği adayı bulmaya çalışacağız. Hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Keşir, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlere değinerek, AK Parti belediyeciliğinin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesinden bu yana vatandaşta kabul bulan belediyecilik anlayışı olduğunu dile getirdi.

Sakarya'nın da hemen her yeriyle AK Parti belediyeciliğiyle tanışmış şehir olduğunu anlatan Keşir, "Vatandaşlarımızın yapılan hizmetleri göreceğine inanıyorum. Bu anlamda Cumhur İttifakı olarak Sakarya'ya hizmet etmek istiyoruz tekrar. Bu anlamda aday belirleme sürecinin sonunda da inşallah Sakaryalı seçmenin karşısına Cumhur İttifakı olarak çıkacağız." dedi.

Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Keşir, kadınların siyasetteki yerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Kadınlar olarak çok uzun zamandır 'Siyaset yerelde başlar.' diyoruz. O anlamda hem belediye başkanlığı hem de meclis üyeliği noktasında kadınların yerel siyasette olmasını teşvik ediyoruz ama hala kadınları merkez siyaset kadar yerel siyasette istekli ne yazık ki göremiyoruz. İstiyoruz ki, daha çok muhtar adayımız, meclis üyesi aday adayımız, belediye başkan aday adayımız çıksın.

Ama şu da bir gerçek; yerel seçim, kişinin şahsi kabulünün çok öne çıktığı bir seçim. O anlamda sokağına, mahallesine, ilçesine hizmet etmek isteyen tüm kadınları sizin aracılığınızla her kademede aday adaylığına davet ettik. Birkaç haftadır, aydır yapıyoruz bu çağrılarımızı. Umuyorum delegelerimizden, teşkilat mensuplarımızdan teveccüh alan kadın aday adaylarımız olur ve biz de onların bu süreçlerinde destek olmaya gayret ederiz."

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.
Yükleniyor...